Poháry na ČT Sport: dvakrát Plzeň a další domácí mače k tomu

Luděk Mádl Luděk Mádl
23. 7. 2015 13:20
Česká televize odvysílá oba zápasy předkola Ligy mistrů mezi Maccabi Tel Aviv a Plzní a zbývající utkání českých zástupců hraná na českých stadionech.
Vstřelí Daniel Kolář gól izraelskému mistru Maccabi Tel Aviv? Pokud ano, uvidíme ho v přenosu České televize
Vstřelí Daniel Kolář gól izraelskému mistru Maccabi Tel Aviv? Pokud ano, uvidíme ho v přenosu České televize | Foto: Tomáš Liška

Praha - Evropský pohárový fotbal se v příštích dnech naplno vřítí na obrazovky České televize.

"Příští úterý budeme vysílat první utkání 3. předkola Ligy mistrů Maccabi Tel Aviv-Plzeň a za týden pak i odvetu téhle dvojice," říká Jiří Ponikelský, šéf kanálu ČT Sport.

"Stejně jako domácí zápas Plzně už máme jisté i vysílání odvetného utkání Sparta - CSKA Moskva i duely dvou českých zástupců v Evropské lize. Vysílat budeme domácí zápasy Jablonec - Kodaň a Liberec - Kirjat Šmona," zdůrazňuje Ponikelský.

Není teda dosud jasný osud úterního utkání CSKA Moskva - Sparta. "Ten se časově hraje přímo proti zápasu v Tel Avivu, takže my duel z Moskvy vysílat nebudeme," říká Ponikelský.

V jednání o vysílání na ČT Sport je ovšem zápas Kodaň - Jablonec.

Další český pohárový zástupce z Mladé Boleslavi hraje už druhé předkolo a před dnešní večerní odvetou v Norsku je po domácí prohře s Strömsgodsetem 1:2 na hraně vyřazení.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy