Poháry na ČT Sport: dvakrát Plzeň a další domácí mače k tomu

Luděk Mádl Luděk Mádl
23. 7. 2015 13:20
Česká televize odvysílá oba zápasy předkola Ligy mistrů mezi Maccabi Tel Aviv a Plzní a zbývající utkání českých zástupců hraná na českých stadionech.
Vstřelí Daniel Kolář gól izraelskému mistru Maccabi Tel Aviv? Pokud ano, uvidíme ho v přenosu České televize
Vstřelí Daniel Kolář gól izraelskému mistru Maccabi Tel Aviv? Pokud ano, uvidíme ho v přenosu České televize | Foto: Tomáš Liška

Praha - Evropský pohárový fotbal se v příštích dnech naplno vřítí na obrazovky České televize.

"Příští úterý budeme vysílat první utkání 3. předkola Ligy mistrů Maccabi Tel Aviv-Plzeň a za týden pak i odvetu téhle dvojice," říká Jiří Ponikelský, šéf kanálu ČT Sport.

"Stejně jako domácí zápas Plzně už máme jisté i vysílání odvetného utkání Sparta - CSKA Moskva i duely dvou českých zástupců v Evropské lize. Vysílat budeme domácí zápasy Jablonec - Kodaň a Liberec - Kirjat Šmona," zdůrazňuje Ponikelský.

Není teda dosud jasný osud úterního utkání CSKA Moskva - Sparta. "Ten se časově hraje přímo proti zápasu v Tel Avivu, takže my duel z Moskvy vysílat nebudeme," říká Ponikelský.

V jednání o vysílání na ČT Sport je ovšem zápas Kodaň - Jablonec.

Další český pohárový zástupce z Mladé Boleslavi hraje už druhé předkolo a před dnešní večerní odvetou v Norsku je po domácí prohře s Strömsgodsetem 1:2 na hraně vyřazení.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy