Kouč Koubek v Plzni končí. S novým týmem se vrátí i Horváth

16. 8. 2015 18:19
Nepovedený start Viktorie Plzeň do letošní ligové i pohárové sezony stál místo trenéra Miroslava Koubka. Na jeho místo přichází Karel Krejčí.
Miroslav Koubek na lavičce Plzně dotrénoval.
Miroslav Koubek na lavičce Plzně dotrénoval. | Foto: Milan Kammermayer

Plzeň - Nepovedený start Viktorie Plzeň do letošní ligové sezony i vyřazení v Lize mistrů stály místo trenéra Miroslava Koubka. Nahradí ho Karel Krejčí, který zároveň zůstává v pozici asistenta Pavla Vrby u národního týmu. Jedním z asistentů bude Pavel Horváth, který tak končí angažmá u třetiligových Domažlic.

"Ve Viktorii jsem prožil nádherné období své kariéry, s klubem mě pojí vzpomínky trenérské i hráčské. Nad nabídkou jsem neváhal a jsem rád, že vedení fotbalové asociace mi umožnilo tuto výzvu přijmout,“ řekl po podpisu smlouvy Krejčí.

Vedle Koubka se s plzeňským týmem loučí také asistent Jiří Skála a trenér brankářů Petr Kostelník. Duo asistentů Horváth - Zdeněk Bečka doplní jako trenér brankářů dosavadní trenér mládežnických gólmanů Viktorie Martin Ticháček.

"Odcházím se vztyčenou hlavou"

"Miroslav Koubek skončil po vzájemné dohodě s vedením klubu. Za jeho práci je mu nutno poděkovat, ve všech momentech svého angažmá se prezentoval jako absolutní profesionál a fotbalový odborník. Výsledky týmu však v posledním období nenaplňovaly očekávání a ambice klubu, před rozhodujícími zápasy v rámci evropských soutěží potřebuje tým nový impuls," komentoval Koubkův konec na postu hlavního kouče generální manažer klubu Adolf Šádek.

Koubek vzal svoje odvolání pragmaticky. "Jsem profesionál a toto rozhodnutí vedení Viktorie respektuji. Odcházím se vztyčenou hlavou, neboť poslední dny přinesly krizi pouze výsledkovou, nikoliv herní. Jsem přesvědčený o tom, že tým je herně i kondičně dobře připravený a brzy opět najede na vítěznou vlnu," uvedl trenér.

"Moje angažmá bylo ukončeno korektně, se zástupci vedení jsem si podal ruku a Viktorii samozřejmě přeju jen to nejlepší,“ dodal Koubek.

Nový hlavní kouč Krejčí byl jako asistent Pavla Vrby u většiny novodobých úspěchů Plzně. Tedy i zisku dvou ligových titulů a dvojnásobné účasti v základní skupině Ligy mistrů.

Krejčí navazuje na Vrbovu éru

"Karel Krejčí je erudovaný odborník, který během působení ve Viktorii i v národním týmu prokazuje svůj obrovský přehled i znalost moderního fotbalu. Jsme rádi, že nad naší nabídkou neváhal,“ uvedl k příchodu šestačtyřicetiletého trenéra Adolf Šádek.

"V našich nepsaných dohodách s Pavlem Horváthem bylo vždy jednoznačné, že s ním v Plzni počítáme. Tato doba přichází dříve, než jsme předpokládali, nicméně jsem přesvědčen, že Pavel dokáže týmu okamžitě pomoct. Domažlice v něm v tuto chvíli ztrácejí velkou osobnost, za jejich kladný postoj jim patří velký dík,“ doplnil Šádek na adresu nedávného kapitána Viktorie. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu. Návrh příslušného nařízení dnes schválili městští radní, nyní zamíří ve zkrácené lhůtě 15 dní do připomínkového řízení. Poté o něm budou znovu hlasovat rada. Důvodem je situace na energetickém trhu po ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších dodavatelů. Obce mohou tuto formu prodeje přímo zakázat od ledna, umožnila to novela energetického zákona.

Bývalí zákazníci Bohemia Energy a dalších menších dodavatelů podle magistrátu řeší, jak co nejrychleji uzavřít nové smlouvy a alespoň částečně snížit náklady na energie. "Této těžké situace již začala využívat řada subjektů, včetně těch, kteří jsou nazýváni jako 'energošmejdi', kteří formou podomního prodeje nabízejí dodavatele a tlačí občany - zejména ohrožené skupiny jako jsou senioři, matky samoživitelky a další, do uzavírání značně nevýhodných smluv," stojí ve schváleném dokumentu.

V Praze několik let platí zákaz podomního prodeje stanovený tržním řádem města. Ten je však založen na živnostenském zákoně a na prodejce spadající pod zákon energetický podle magistrátu není aplikovatelný. 

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Assange uspěl u vrchního soudu a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange uspěl u vrchního soudu v Londýně a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu. Assange bojuje proti vydání do USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy