Kouč Koubek v Plzni končí. S novým týmem se vrátí i Horváth

16. 8. 2015 18:19
Nepovedený start Viktorie Plzeň do letošní ligové i pohárové sezony stál místo trenéra Miroslava Koubka. Na jeho místo přichází Karel Krejčí.
Miroslav Koubek na lavičce Plzně dotrénoval.
Miroslav Koubek na lavičce Plzně dotrénoval. | Foto: Milan Kammermayer

Plzeň - Nepovedený start Viktorie Plzeň do letošní ligové sezony i vyřazení v Lize mistrů stály místo trenéra Miroslava Koubka. Nahradí ho Karel Krejčí, který zároveň zůstává v pozici asistenta Pavla Vrby u národního týmu. Jedním z asistentů bude Pavel Horváth, který tak končí angažmá u třetiligových Domažlic.

"Ve Viktorii jsem prožil nádherné období své kariéry, s klubem mě pojí vzpomínky trenérské i hráčské. Nad nabídkou jsem neváhal a jsem rád, že vedení fotbalové asociace mi umožnilo tuto výzvu přijmout,“ řekl po podpisu smlouvy Krejčí.

Vedle Koubka se s plzeňským týmem loučí také asistent Jiří Skála a trenér brankářů Petr Kostelník. Duo asistentů Horváth - Zdeněk Bečka doplní jako trenér brankářů dosavadní trenér mládežnických gólmanů Viktorie Martin Ticháček.

"Odcházím se vztyčenou hlavou"

"Miroslav Koubek skončil po vzájemné dohodě s vedením klubu. Za jeho práci je mu nutno poděkovat, ve všech momentech svého angažmá se prezentoval jako absolutní profesionál a fotbalový odborník. Výsledky týmu však v posledním období nenaplňovaly očekávání a ambice klubu, před rozhodujícími zápasy v rámci evropských soutěží potřebuje tým nový impuls," komentoval Koubkův konec na postu hlavního kouče generální manažer klubu Adolf Šádek.

Koubek vzal svoje odvolání pragmaticky. "Jsem profesionál a toto rozhodnutí vedení Viktorie respektuji. Odcházím se vztyčenou hlavou, neboť poslední dny přinesly krizi pouze výsledkovou, nikoliv herní. Jsem přesvědčený o tom, že tým je herně i kondičně dobře připravený a brzy opět najede na vítěznou vlnu," uvedl trenér.

"Moje angažmá bylo ukončeno korektně, se zástupci vedení jsem si podal ruku a Viktorii samozřejmě přeju jen to nejlepší,“ dodal Koubek.

Nový hlavní kouč Krejčí byl jako asistent Pavla Vrby u většiny novodobých úspěchů Plzně. Tedy i zisku dvou ligových titulů a dvojnásobné účasti v základní skupině Ligy mistrů.

Krejčí navazuje na Vrbovu éru

"Karel Krejčí je erudovaný odborník, který během působení ve Viktorii i v národním týmu prokazuje svůj obrovský přehled i znalost moderního fotbalu. Jsme rádi, že nad naší nabídkou neváhal,“ uvedl k příchodu šestačtyřicetiletého trenéra Adolf Šádek.

"V našich nepsaných dohodách s Pavlem Horváthem bylo vždy jednoznačné, že s ním v Plzni počítáme. Tato doba přichází dříve, než jsme předpokládali, nicméně jsem přesvědčen, že Pavel dokáže týmu okamžitě pomoct. Domažlice v něm v tuto chvíli ztrácejí velkou osobnost, za jejich kladný postoj jim patří velký dík,“ doplnil Šádek na adresu nedávného kapitána Viktorie. 

 

Právě se děje

před 57 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy