Petrohrad chce Krejčího, Sparta se těší na 100 milionů

Luděk Mádl Luděk Mádl
4. 11. 2011 5:00
Sparťana Krejčího chce Petrohrad, Eindhoven i další kluby.
Ladislav Krejčí.
Ladislav Krejčí. | Foto: AC Sparta Praha

Praha - Je mu teprve 19 let, ale o jeho pronikavém talentu už fotbalová Evropa velmi dobře ví. Představitelé Sparty připouštějí, že by Ladislav Krejčí už v zimě mohl z Letné přestoupit do ciziny.

Hlásí se o něj ruský Petrohrad, dlouhodobý zájem projevuje nizozemský Eindhoven a na Krejčího se podle dostupných informací vyptávají i mnozí další. Cena? Mohla by se pohybovat mezi 100 - 140 miliony korun, což je za tak mladého fotbalistu suma opravdu mimořádná.

A vzhledem k tomu, že Sparta v této sezoně nehraje ani Ligu mistrů, ani Evropskou ligu, což oproti jiným sezonám významně snižuje příjmovou stránku rozpočtu, finanční injekce za Krejčího by se podle dostupných informací rozhodně neštítila.

Čtěte více o Spartě:

"Mohu potvrdit, že určitý zájem o Ladislava Krejčího registrujeme. Vnímáme to jako důkaz toho, že ve Spartě věnujeme práci s mládeží mimořádnou péči. A ukazuje se, že to umí ocenit i v zahraničí," konstatuje Ondřej Kasík, mluvčí Sparty.

Hřebík z Krejčího udělal hvězdu

Krejčí neskrýval určité zklamání, že loni na jaře velmi konkrétní jednání mezi Spartou a Eindhovenem neskončila úspěchem. Kluby se neshodly na výši odstupného. Pak se Krejčí zranil a vypadl "z provozu" na celé jaro.

Na evropský šampionát hráčů do 19 let se ale stačil připravit skvěle a pod taktovkou kouče Jaroslava Hřebíka okouzliil Evropu. Společně s Kadeřábkem a spol. proháněli ve finále i mladé Španěly a nakonec přivezli z Rumunska stříbrné medaile.

Agent: Nechceme přestup za každou cenu

"Zájem o Láďu Krejčího v Evropě je, na Východě i na Západě, zrovna dneska mi nějaké kluby volaly," říká hráčův agent Martin Říha. "Naším cílem ale rozhodně není, aby někam, jak se říká, za každou cenu co nejdřív přestoupil, ale aby ten přestup měl sportovní smysl pro další vývoj jeho kariéry. To je pro nás jednoznačná priorita."

Osudy některých českých hvězdiček například ze stříbrného MS "20" v Kanadě varují. Krejčí rozhodně nechce skončit někde na periférii evropského fotbalu jako třeba Luboš Kalouda v ukrajinské Oleksandrii nebo Marek Střeštík v maďarském Györu...

 

Právě se děje

před 5 minutami

Na základě jednání s ministrem vnitra Hamáčkem a policií zavedeme na části dálnice D1 zákaz předjíždění kamionů, řekl Babiš podle České televize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy