Petrohrad chce Krejčího, Sparta se těší na 100 milionů

Luděk Mádl Luděk Mádl
4. 11. 2011 5:00
Sparťana Krejčího chce Petrohrad, Eindhoven i další kluby.
Ladislav Krejčí.
Ladislav Krejčí. | Foto: AC Sparta Praha

Praha - Je mu teprve 19 let, ale o jeho pronikavém talentu už fotbalová Evropa velmi dobře ví. Představitelé Sparty připouštějí, že by Ladislav Krejčí už v zimě mohl z Letné přestoupit do ciziny.

Hlásí se o něj ruský Petrohrad, dlouhodobý zájem projevuje nizozemský Eindhoven a na Krejčího se podle dostupných informací vyptávají i mnozí další. Cena? Mohla by se pohybovat mezi 100 - 140 miliony korun, což je za tak mladého fotbalistu suma opravdu mimořádná.

A vzhledem k tomu, že Sparta v této sezoně nehraje ani Ligu mistrů, ani Evropskou ligu, což oproti jiným sezonám významně snižuje příjmovou stránku rozpočtu, finanční injekce za Krejčího by se podle dostupných informací rozhodně neštítila.

Čtěte více o Spartě:

"Mohu potvrdit, že určitý zájem o Ladislava Krejčího registrujeme. Vnímáme to jako důkaz toho, že ve Spartě věnujeme práci s mládeží mimořádnou péči. A ukazuje se, že to umí ocenit i v zahraničí," konstatuje Ondřej Kasík, mluvčí Sparty.

Hřebík z Krejčího udělal hvězdu

Krejčí neskrýval určité zklamání, že loni na jaře velmi konkrétní jednání mezi Spartou a Eindhovenem neskončila úspěchem. Kluby se neshodly na výši odstupného. Pak se Krejčí zranil a vypadl "z provozu" na celé jaro.

Na evropský šampionát hráčů do 19 let se ale stačil připravit skvěle a pod taktovkou kouče Jaroslava Hřebíka okouzliil Evropu. Společně s Kadeřábkem a spol. proháněli ve finále i mladé Španěly a nakonec přivezli z Rumunska stříbrné medaile.

Agent: Nechceme přestup za každou cenu

"Zájem o Láďu Krejčího v Evropě je, na Východě i na Západě, zrovna dneska mi nějaké kluby volaly," říká hráčův agent Martin Říha. "Naším cílem ale rozhodně není, aby někam, jak se říká, za každou cenu co nejdřív přestoupil, ale aby ten přestup měl sportovní smysl pro další vývoj jeho kariéry. To je pro nás jednoznačná priorita."

Osudy některých českých hvězdiček například ze stříbrného MS "20" v Kanadě varují. Krejčí rozhodně nechce skončit někde na periférii evropského fotbalu jako třeba Luboš Kalouda v ukrajinské Oleksandrii nebo Marek Střeštík v maďarském Györu...

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy