Krásné fotbalistky Sparty si v kalendáři mění dresy s fanoušky

Krásné fotbalistky Sparty si v kalendáři mění dresy s fanoušky
Snímky SF zachycují atmosféru při vytváření kalendáře, který vyšel v nákladu několik set výtisků a stojí 149 korun. Distribuje ho SF mezi příznivce ´svého´ ženského týmu. Kalendář není k dostání ve fanshopu Sparty. Pozoruhodná je objednací e-mailová adresa: lucifer.pekelny@spartaforever.cz
Kalendář vyšperkoval špílmachr Slavoje Houslice, Jarda Kužel z Okresního přeboru - jinak aktivní fotbalista a herec David Novotný. S uznáním sledoval, jak sparťanky dělají slalomy s míčem u nohy mezi opravdovými kužely.
Kalendář se vymyká klasice, nezobrazuje totiž běžný rok, ale fotbalový ročník 2011/12. Začíná zářím, končí srpnem. Scénáristé vymysleli pro své ´idolky´ také  přesezónní vážení. O kolik děvčata přes letní prázdniny přibrala, zjišťovali fanoušci na ´čidlech´ svých náručí. "Focení bylo pohodové a celé odpoledne jsme si užily. Je to navíc jedna cesta, jak dostat ženský fotbal a náš tým blíž k fanouškům," svěřila se sparťanská fotbalistka Adéla ´Pivčo´ Pivoňsková.
V  ´chrámu´ na Letné vznikaly i fotografie, jež se v kalendáři neobjeví. SF je nasadí k propagaci domácích utkání sparťanek. Snímky představují hráčky s tím, co je na světě baví. Péče o psíka je ušlechtilý koniček.
Foto: Sparta Forever
Miloslav Lubas
22. 9. 2011 11:13

Decentně ´lechtivý kalendář´ nafotily se svými skalními fanoušky fotbalové reprezentantky Sparty Praha. Při výměně dresů si nechaly podprsenky. "Nevíme o tom, že by u nás nějaké jiné družstvo ženského fotbalu udělal s fanoušky něco podobného," řekl Aktuálně,cz Tomáš, redaktor webu Sparta Forever (SF).

 

Právě se děje

před 2 minutami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy