Olomouc se na Jablonec dotáhla, Sparta nikoliv

21. 10. 2012 18:59
11. kolo Gambrinus ligy: Hradec Králové - Teplice 2:0, Olomouc - Dukla 2:1, Jihlava - Sparta 1:1.
Radost fotbalistů Olomouce
Radost fotbalistů Olomouce | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Fotbalisté Sigmy Olomouc porazili v 11. kole první fotbalové ligy 2:1 Duklu Praha a poskočili zpět na druhé místo tabulky, o skóre za vedoucí Jablonec.

To pražská Sparta stejnou možnost nevyužila, v Jihlavě totiž pouze remizovala 1:1 a na vedoucí duo ztrácí ze třetí příčky dva body.

Třetí večerní duel dvou sousedů v tabulce - Hradce Králové s Teplicemi - zvládli lépe domácí, kteří zvítězili 2:0.

Sparta začala v Jihlavě lépe

Sparťané přitom vstoupili do zápasu na Vysočině skvěle, už v 11. minutě se rozestoupila obrana před mladíkem Kadlecem a ten s návratem do sparťanského dresu z toho reprezentačního našel zpět svou střeleckou pohodu - 0:1.

Jenže z dalších náznaků už hosté nedokázali jubilanta v domácí brance Jaromíra Blažka, který chytal 400. ligový duel kariéry, ohrozit a iniciativu převzali Jihlavští. "Jsem rád, že jsem této mety dosáhl a ještě radši, že proti Spartě," pronesl v poločase pro Nova Sport bývalý dlouholetý gólman Letenských. To už byl stav utkání 1:1.

Domácí totiž hrozili především po standardních situacích a z jedné z nich také ve 31. minutě udeřili, když se z dorážky z pěti metrů prosadil  po rohovém kopu nyní už desetigólový kanonýr Tecl. Opakované záběry ale prokázaly, že v době přihrávky stál další člen jednadvacítky v ofsajdu.

Ve druhém poločase už se toho moc nedělo

Příliš velké vzrušení průměrná ligová podívaná nenabídla ani ve druhé půli. Jihlavští byli aktivnější, měli několik náznaků šancí, k výraznějšímu ohrožení hostující branky se ale nedostali. Stejně se ale vedlo také sparťanům, přestože v 63. minutě nastoupil i obávaný Kamerunec Kweuke.

Skóre utkání ale nezměnil ani on. "Jihlava je určitě výborné mužstvo, my jsme ale chtěli vyhrát, pro nás je tento výsledek jednoznačně ztrátou," zhodnotil duel hostující trenér Vítězslav Lavička. "Myslím, že jsme viděli zajímavé utkání, které skončilo zaslouženou remízou," dodal jeho protějšek František Komňacký.

Olomouc vedl k výhře kanonýr Ordoš

Sparta tak nevyužila šanci bodově se dotáhnout na dvojici Jablonec - Olomouc, která má nyní na čele tabulky 22 bodů. Letenští jich nasbírali 20. Ovšem ani vítězství Hanáků nad Duklou se nerodilo snadno.

Domácí se sice dostali zásluhou gólu a asistence svého nejlepšího střelce Michala Ordoše do dvoubrankového vedení, velmi dobře hrající hosté duel v 84. minutě záslouhou trefy Malého ještě zdramatizovali. Na vyrovnání už ale nedosáhli.

"Hradečák" Plíšek vyzrál na "své" Teplice

V posledním nedělním souboji vyhráli Hradečtí 2:0 nad Teplicemi, tedy nad soupeřem, kterého v minulosti vedl současný trenér "Votroků" Jiř Plíšek. Že na svůj bývalý klub zná recept, dokázali domácí už v 16. minutě, kdy se trefil Uškovič.

Hosté se po celý zápas nedokázali prosadit do gólové příležitosti a když v 81. minutě podrazil v pokutovém území Ježdík unikajícího Dvořáka, rozhodl o poklidné výhře Hradce v poměru 2:0 svým druhým gólem v zápase Uškovič.

11. kolo první fotbalové ligy:

FC Vysočina Jihlava - Sparta Praha 1:1 (1:1)

Branky: 31. Tecl - 11. Kadlec. Rozhodčí: Královec - Slyško (SR), Wilczek. ŽK: Rada - Hušbauer, Holek, Švejdík. Diváci: 4100 (vyprodáno).

Jihlava: Blažek - Obert, Tlustý, Šourek, Josl - Karlík - Masopust (84. Kosak), Rada, Jungr, Vaculík - Tecl (50. Sedláček, 61. Kučera). Trenér: Komňacký.

Sparta: Vaclík - Zápotočný, Holek, Jarošík, Pamič - Kadlec, Hušbauer, Matějovský, Grajciar (46. Švejdík), Krejčí (82. Přikryl) - Balaj (63. Kweuke). Trenér: Lavička.

Sigma Olomouc - Dukla Praha 2:1 (1:0)

Branky: 23. Ordoš, 55. Navrátil - 84. Malý. Rozhodčí: Nenadál - Pospíšil, Kříž. ŽK: Plšek - Štětina, Malý. Diváci: 5413.

Olomouc: Blaha - Rossi, Dreksa, Škerle, Vepřek - Pospíšil, Hořava (70. Plšek) - Navrátil (82. Hubník), Ordoš, Schulmeister (90. Petr) - Klesnil. Trenér: Pivarník.

Dukla: Rada - Romera, Vorel, Štetina, Vrzal - Malý, Gedeon, Borek (79. Marek) - Berger (57. Svatonský), Pospěch, Pázler (72. Kalouda). Trenér: Kozel.

FC Hradec Králové - FK Teplice 2:0 (1:0)

Branky: 16. a 81. z pen. Uškovič. Rozhodčí: Adam - Ubias, Košec. ŽK: Fukal, Uškovič - Podaný, Ljevakovič. Diváci: 3101.

Hradec: Koubek - Holeš, Jánošík, Fukal, Poděbradský - Harba (90. Pávek), Hochmeister, Šisler, Štěpán (80. Halilovič) - Dvořák, Uškovič (90. Strnad). Trenér: Plíšek.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Lüftner, Ježdík - Vůch (82. Melunovič), Jarolím, Ljevakovič, Vachoušek, Podaný (68. Kerič) - Mahmutovič. Trenér: Ščasný.

1. Jablonec 11 6 4 1 22:11 22
2. Olomouc 11 6 4 1 16:8 22
3. Sparta 11 6 2 3 17:10 20
4. Plzeň 11 5 4 2 19:10 19
5. Brno 11 5 3 3 18:19 18
6. Slavia 11 4 5 2 16:11 17