Marseille před Libercem remizovala v lize s Montpellierem

Aktualizováno 6. 12. 2015 23:10
Olympique Marseille remizoval s Montpellierem a před zápasem v Liberci v Evropské lize prodloužil domácí ligovou sérii bez výhry na šest zápasů.
Olympique na svém stadionu nevyhrál už šestkrát v řadě
Olympique na svém stadionu nevyhrál už šestkrát v řadě | Foto: Reuters

Marseille - Fotbalisté Marseille, se kterými se ve čtvrtek utká Liberec o postup ze základní skupiny Evropské ligy, remizovali ve francouzské lize s Montpellierem 2:2. Na svém stadionu Olympique nedokázal zvítězit v posledních šesti ligových utkáních.

Domácí byli od začátku aktivnějším týmem, už ve čtvrté minutě se dostal do šance útočník Batshuayi, branku však těsně minul. Z ojedinělé šance pak otevřel skóre Montpellier, když se v 32. minutě po Boudebouzově přihrávce prosadil Ninga.

Montpellier dvakrát vedl

Olympique vyrovnal krátce po změně stran. Podruhé v tomto týdnu a zároveň v sezoně se prosadil Cabella, který v Marseille hostuje z Newcastlu. Jenže pak zaúřadoval znovu čadský reprezentant Ninga, který využil chybu obránce Rekika.

Ani to ale hostům nestačilo k zisku tří bodů. Domácí trenér Míchel poslal po přestávce na hřiště záložníka Sarra, který v 72. minutě oslavil premiérový gól za Marseille, kam v létě přestoupil z Met. V závěru mohli ve prospěch domácích rozhodnout Rekik či Sarr, gólman Pionnier ale udržel pro Montpellier cenný bod.

Francouzská fotbalová liga - 17. kolo:

Marseille - Montpellier 2:2 (48. Cabella, 72. Sarr - 32. a 56. Ninga), Bordeaux - Guingamp 1:0 (62. Yamberé), St. Etienne - Rennes 1:1 (78. Eysseric z pen. - 40. Henrique).

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.