Kadeřábek nejspíš do Hoffenheimu. Jenže kdy? To je otázka!

Luděk Mádl Luděk Mádl
19. 5. 2015 6:30
Nejžhavějším uchazečem o služby sparťanského fotbalisty Pavla Kadeřábka je bundesligový Hoffenheim
Pavel Kadeřábek zamíří nejspíš do Hoffenheimu. Zůstává ale důležitá otázka: Kdy?
Pavel Kadeřábek zamíří nejspíš do Hoffenheimu. Zůstává ale důležitá otázka: Kdy? | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Nejžhavější varianta blízké budoucnosti Pavla Kadeřábka? Vypadá to na bundesligový Hoffenheim.

"Těch možností spojených s Pavlem Kadeřábkem je víc, ale varianta s Hoffenheimem se opravdu jeví jako nejreálnější," říká Viktor Kolář, šéf agentury Sport Invest, která fotbalistu Sparty a české reprezentace zastupuje.

I ve Spartě se předběžně počítá s tím, že vedení klubu Kadeřábkovi nebude bránit v rozvoji jeho kariéry a přestupu do zahraničního klubu. Jen se zatím nedoladilo, kdy by k tomu mělo dojít.

Sparta si totiž podle všeho představuje, že by za ni Kadeřábek mohl na startu příští sezony odehrát ještě zápasy v předkolech evropských pohárů. Pokud Sparta skončí v Synot lize druhá, čeká ji konkrétně třetí předkolo Ligy mistrů, z něhož se buď postoupí do play off téže soutěže, nebo v případě neúspěchu do play off Evropské ligy.

Na anglických seznamech jako dvojka

Sparta se k této otázce vyjadřuje velmi diplomaticky a zdrženlivě. "Ohledně Pavla Kadeřábka registrujeme průběžně mimořádný zájem zahraničních klubů. Otázku možného vývoje další hráčovy kariéry včetně těchto detailů řešíme. Je důležité, aby v průběhu jednání došlo ke konsenzu mezi hráčem, jeho zástupci i klubem," říká Ondřej Kasík, ředitel komunikace Sparty.

Kolář v podstatě přitakává: "Naší snahou je, aby do sebe všechny kostičky optimálně zapadly. Aby výsledek vyhovoval Spartě, s ohledem na její kvalifikační předkola, a také Hoffenheimu, případně jiným zájemcům, s ohledem na jejich přípravu. Celá ta věc je, řekl bych, v procesu."

Sport Invest ohledně Kadeřábka testoval i půdu v Anglii. "Hráčově budoucnosti jsme opravdu věnovali celý rok. Víme o tom, že pravého obránce budou hledat Manchester United, Southampton, možná Norwich, pokud postoupí, pak je tam Middlesbrough, kde by na hostování rád pokračoval Tomáš Kalas, ale třeba i West Ham... Jako svou první volbu pro daný post si tyto kluby ovšem vybraly někoho jiného. Nicméně u některých z nich platí, že na seznamu jejich priorit ohledně pravého beka je Pavel Kadeřábek zapsaný jako číslo dvě," objasňuje agent.

"Nicméně pro Hoffenheim je Kadeřábek každopádně jasnou jedničkou, velký zájem o konkrétní jednání měli už v zimě a jejich snaha o to, aby mohli Pavla angažovat, přetrvává. A také podle nás by to byla nejlepší cesta, kudy by se mohl Pavel Kadeřábek vydat, aby mohl i nadále optimálně sportovně růst," plánuje Kolář vývoj kariéry 23letého hráče.

Nějaký čas bylo ve hře i Schalke, ale pak se rozhodlo, že půjde jinou cestou. Podle informací Aktuálně.cz se o Kadeřábka začaly v poslední době živě zajímat také Bruggy. "Ano? Budu upřímný... Nechci je v žádném případě podceňovat, Bruggy mají bezesporu kvalitní tým, který uspěl i v Evropské lize (čtvrtfinále), ale belgická liga se svou náročností a kvalitou nedá s bundesligou opravdu srovnávat," reaguje Kolář.

Hoffenheimu patří v aktuální bundesligové tabulce devátá příčka. "Z té skupiny týmů, jež jsou nyní pod tou velkou čtyřkou nebo pětkou, je po mém soudu Hoffenheim nejambicióznější. Ten klub disponuje opravdu kvalitním zázemím, nedávno tam trenér prodloužil smlouvu, což je znakem stabilizace... V příštím ročníku jsou podle mě jasným aspirantem startu v evropských pohárech," říká Kolář.

Mecenášem klubu je miliardář Dietmar Hopp, bundesligu hrává Hoffenheim na stadionu pro 30 150 diváků a trenérem je Markus Gisdol.

Der, die, das...

Kadeřábek už s přestupem do bundesligy vnitřně počítá. "Několikrát týdně chodí na hodiny němčiny," upozorňuje Kolář.

"Bylo by fajn, kdyby to klaplo. Český fotbal potřebuje někoho, kdo by v zahraničí výrazně uspěl, aby se obnovila důvěra v české hráče. Aby se zástupci zahraničních klubů nebáli přijet se podívat na českou soutěž a případně tu za transfery utráceli i větší částky," dodává šéf Sport Investu. "I pro Spartu a její renomé by určitě bylo příjemné udělat velký obchod s klubem z bundesligy, která je dnes v Evropě druhou nejsilnější soutěží po anglické Premier League."

Uznávaný web transfermarkt.de ocenil Pavla Kadeřábka na 3 miliony eur, Sparta si za něj podle všeho představovala přinejmenším o milion více.

 

Právě se děje

Další zprávy