Kadeřábek jde do Hoffenheimu, Sparta hlásí dvě posily

Sport Sport
17. 6. 2015 11:43
Fotbalová Sparta se dočkala prvních letních posil. Z Teplic přichází Francis Litsingi, z druhé bundesligy Markus Steinhöfer.
Pavel Kadeřábek
Pavel Kadeřábek | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Potvrzeno, Pavel Kadeřábek odchází ze Sparty do německého Hoffenheimu. Naopak na Letné vítají dvě nové posily, z Teplic přichází Francis Litsingi a z VFR Aalen německý bek Markus Steinhöfer.

"Jsem rád, že přestup přichází právě nyní. Vím, že to pro Spartu nebylo jednoduché rozhodnutí, zvláště v současné době můj přestup pro ni byl složitý. O to víc děkuji panu Křetínskému, že moji situaci pochopili a odchod mi umožnili," uvedl ve středu na webu Sparty Kadeřábek.

"Jsem rád, že můžu přivítat dalšího nadějného mladého hráče. Je to fyzicky silný a velmi dynamický krajní obránce. Navíc má podobně jako Fabian Schar, který přišel z Basileje, už i v tomto raném věku mezinárodní zkušenosti, " uvedl sportovní ředitel Hoffenheimu Alexander Rosen

Kadeřábka by na pravém kraji obrany měl ve Spartě nahradit německý fotbalista Markus Steinhöfer. Devětadvacetiletý obránce, který může hrát i pravou zálohu, v minulých letech hrál za Basilej, Frankfurt, Salcburk či B tým Bayernu Mnichov. Zahrál si také za mládežnické reprezentace Německa.

S českým fotbalem ale Steinhöfer má zkušenosti. Ve Frankfurtu si zahrál s Martinem Feninem, s nímž bydlel v jednom bytě. Ten dokonce při společném grilování nechtěně zapálili.

"Jsem moc rád, že mohu říci, že hraju za Spartu. Vím, jaký je to klub i jaké má cíle. Já jsem ale zvyklý hrát v klubech, od kterých se čeká jen vítězství, takže tlaku se tu nebojím. Naopak, tlak mě motivuje, já jsem sem přišel vyhrávat,“ představuje svoje cíle Steinhöfer, jenž na Letnou přichází z druhé bundesligy.

Druhou ohlášenou posilou je konžský reprezentant Francis Litsingi, kterého si přetáhl trenér Zdeněk Ščasný z Teplic. V minulé sezoně za Severočechy odehrál v lize 24 utkání, ve kterých si připsal čtyři branky a stejný počet asistencí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
před 1 hodinou

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy