Baníkovští chuligáni řádili ve Zlíně, brankář Zlámal dal gól

Ostravští chuligáni začali v druhém poločase lomcovat s plotem...
Na trávník přilétlo několik sedaček...
... a také modrá dýmovnice a pořádek musela zjednat policie, která zahnala hostující fanoušky pryč z předních řad jejich sektoru.
Aktualizováno 15. 8. 2015 22:20
Sobotní výsledky 4. kola fotbalové Synot ligy.

Zlín - Fanoušci ostravského Baníku řádili v dnešním zápase 4. kola fotbalové Synot ligy na tribuně ve Zlíně  tak, že v 70. minutě musel rozhodčí Julínek utkání přerušit a proti vandalům zasáhli policejní těžkooděnci.

Baníkovští "příznivci" totiž začali na hřiště nováčka házet sedačky a dýmovnice, které museli likvidovat místní hasiči. Hosté také vyrazili část plotu za brankou.

Utkáni po asi dvacetiminutové přestávce pokračovala a Zlín si v neslaném nemastném nastavení pojistil druhým gólem Poznara vítězství 2:0.

V druhém dnešním odpoledním zápase další nováček, Sigma Olomouc, uhrál se Zbrojovkou Brno remízu 1:1. Hosté se ujali vedení brankou Zvadaila, sedm minut před koncem srovnal Chorý.

Ve večerním "malém derby" rozhodl na Julisce o dělbě bodů brankář Bohemians Zdeněk Zlámnal, jenž v poslední minutě vyrovnal na 2:2. "Klokani" však i po duelu s Duklou stále čekají na vítězství.

"Já si to ještě ani pořádně neuvědomuji. Pro mě byl vždycky sen dát gól. Od mala jsem si představoval, že půjdu na standardku a dám gól. Teď se to splnilo, takže jsem si to vysnil," řekl po utkání novinářům Zlámal, který jako první gólman v české lize skóroval ze hry.

Baníkovci "zlobili" už před stadionem

Zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková ČTK řekla, že před zápasem byli zadrženi dva fanoušci, kteří se dostali do konfliktu s policisty, a další čtyři agresivní příznivce ostravského klubu policisté převezli na stanici v průběhu utkání. "Nikdo zatím nebyl obviněn," uvedla.

Rozvášnění ostravští fanoušci se po skončení zápasu stále zdržují v okolí stadionu a policie se je bude snažit bezpečně vyprovodit pryč z města. "Na místě máme zhruba 150 policistů," podotkla Kozumplíková.

V okolí stadionu už několik hodin operují posílené policejní hlídky a zasahuje tam také pořádková jednotka, jezdci na koních a psovodi. Nasazeni jsou i policisté z antikonfliktního týmu a kriminalisté v civilním oděvu.

Zlín tlačil od první minuty

Domácím vyšel úvod utkání, v němž dokázali dostat Baník několikrát pod tlak. Aktivní byl zejména Železník, který měl dvě slibné příležitosti, ale ani jednu neproměnil.

Zlínští pokračovali v náporu. Janíčkovu ránu ještě Pavlenka zlikvidoval, ale ve 36. minutě už byl krátký na zakončení Poznara, k němuž došel Živuličův centr.

Velkou šanci na srovnání stavu měl na začátku druhé půle Narh, který utekl zlínské obraně, ale proti vybíhajícímu Holému neuspěl. Nebezpečný Narh si o několik minut později opět naběhl na pas za obranu, ale ani napodruhé zlínského brankáře nepřekonal.

Kaša viděl červenou

Důležitý moment přišel v 60. minutě. V době, kdy měl Baník navrch, udeřil Kaša ve zlínské šestnáctce loktem Živuliče a sudí ostravskému obránci ukázal červenou kartu.

Po dlouhé přestávce způsobené pacifikováním řádění fanoušků hostí si Zlín ihned vypracoval dvě dobré šance. Pazdera zpoza šestnáctky těsně minul a Korešovu přihrávku pak překazil stoper Baníku. V početní výhodě domácí diktovali tempo hry a v předposlední minutě dvacetiminutového nastavení definitivně rozhodli. Střelec úvodní branky Poznar po přihrávce od Hájka zakončil chladnokrevně rychlé přečíslení přes bezmocného Pavlenku.

Olomouc stále čeká na výhru

Sigma ani ve čtvrtém utkání po návratu do nejvyšší soutěže nevyhrála, naopak Brno potřetí bodovalo.

První velkou šanci měl po čtvrthodině hry domácí Plšek, kterého našel Navrátil. Brankář Melichárek ale střelu vyrazil a spolu s obránci si poradil i Vašíčkovou dorážku.

Na druhé straně řešil gólman Buchta Řezníčkův pokus zblízka a ve 25. minutě chytil obrovskou šanci Paškovi. Hrál se oboustranně útočný fotbal, Sigma byla v závěru poločasu důraznější, ale Petr i Vašíček zvolili v dobrých pozicích špatnou variantu zakončení.

Ve druhém poločase se začalo hrát opatrněji, a tak zkusil domácí kouč Kalvoda už v 56. minutě poslat na hřiště zkušeného Ordoše. Ten se mohl po deseti minutách trenérovi odvděčit. Po pěkné kombinaci Hály se Zahradníčkem dostal olomoucký útočník přihrávku do vápna, z dobré pozice však přestřelil.

Udeřili naopak hosté. Řezníček rozehrál v 68. minutě se Zavadilem akci, která pokračovala centrem na Škodu, ten posunul na ještě lépe postaveného Zavadila a olomoucký odchovanec napálil míč pod břevno.

Brno v deseti uhájilo bod

V 76. minutě zkomplikoval Zbrojovce závěr vyloučením Škoda. Po souboji s Rajnochem zůstal ležet, olomoucký kapitán zvedal útočníka hostů ze země a ten jej srazil na zem, za což dostal červenou kartu.

V 83. minutě Sigma přesilovku využila. Zahradníček přetáhl roh na zadní tyč, Plšek vrátil míč před branku a další střídající hráč Chorý jej uklidil do sítě. Olomouc měla v 90. minutě šanci otočit zápas, ale Ordoš hlavičkoval doprostřed branky a Brno už bod ubránilo.

Dukle vyšel první poločas

Do první velké šance se na Julisce v jedenácté minutě dostali Bohemians. Pauschek se po kombinaci s Bartkem prodral do zakončení, ale ve skluzu trefil jenom tyčku. Radovu branku o chvíli později ohrozil také Čížek, který zase těsně přestřelil.

Domácí po dvaceti minutách dostali míč do sítě, jenže gól nebyl uznán kvůli ofsajdu Francouze Beauguela. Od té chvíle nicméně Dukla začala dominovat. Berger nejprve ještě napálil břevno, ale ve 43. minutě už z dorážky překonal gólmana Zlámala.

Domácí útočník navíc už za minutu zvýšil na 2:0, když dostal balon za obranu a pohotovou ranou z voleje si připsal pátý ligový zásah v sezoně. Těsně před pauzou pak ještě Zlámal vychytal Marešův pokus z úhlu.

V druhém se karta otočila

Třetí zásah Dukly odmítl na začátku druhého poločasu přidat Beauguel, který tváří v tvář ztroskotal na výborném Zlámalovi. Bohemians sice za soupeřem zaostávali, ale v 72. minutě z ničeho nic zápas zdramatizovali. Štetina zahrál v šestnáctce rukou a následnou penaltu proměnil kapitán hostů Jindřišek.

Domácí náhradník Néstor si ve dvou případech nepřišel na pozorného Zlámala. Naopak vyrovnání měl na kopačce Jirásek, jehož tvrdou ránu v 79. minutě zastavilo břevno.

Ve druhé minutě nastavení se stal nečekaným hrdinou Zlámal, který si naskočil na roh a hlavou překonal Radu. Dukla tak se svým rivalem nevyhrála v lize popáté za sebou.

4. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)

Branky: 83. Chorý - 68. Zavadil. Rozhodčí: Nenadál - Hock, Arnošt. ŽK: Halenár, Rajnoch, Zahradníček - Lutonský, Košťál, Lacko, Zavadil. ČK: 76. Michal Škoda (Brno). Diváci: 5062.

Olomouc: M. Buchta - Hála (77. Chorý), Rajnoch, Radakovič, Vepřek - Navrátil, Houska (56. Ordoš), Plšek, Petr (64. Zahradníček) - Halenár, Vašíček. Trenér: Kalvoda.

Brno: Melichárek - P. Buchta, Frelih, Košťál, Lutonský - Pašek (83. Moukanza), Malík (72. Chrien), Zavadil, Lacko (88. Klán), Michal Škoda - Řezníček. Trenér: Kotal.

Fastav Zlín - Baník Ostrava 2:0 (1:0)

Branky: 36. a 90.+19 Poznar. Rozhodčí: Julínek - Ratajová, Caletka. ŽK: Janíček, Holý, Jordan, Pazdera - Ježdík, Mensah, De Azevedo, Šichor. ČK: 60. Kaša (Ostrava). Diváci: 5873.

Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov - Kopečný (90.+8 Bartolomeu), Živulič, Janíček, Koreš (90.+14 Jordan) - Železník, Poznar. Trenér: Páník.

Ostrava: Pavlenka - Mondek, Frydrych, Kaša, Holzer - Mensah, Ježdík - Kukec (46. De Azevedo), Mišák (64. Šichor), Engelmann (69. Alispahič) - Narh. Trenér: Korytář.

Dukla Praha - Bohemians Praha 1905 2:2 (2:0)

Branky: 43. a 44. Berger - 72. Jindřišek z pen., 90.+2 Zlámal. Rozhodčí: Jílek - Hájek, Pochylý. ŽK: Jakub Mareš, Štetina - Šmíd, Zlámal. Diváci: 5067.

Dukla: F. Rada - Miloševič, Štetina, Jeřábek, Jurendič - Daniel Tetour, Marek Hanousek, Čajič - Berger (88. Považanec), Beauguel (79. Krmenčík), Jakub Mareš (66. Néstor). Trenér: Kozel.

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Šmíd, Škerle, Šírl (46. Havel) - Jindřišek, Jirásek - Acosta (88. Mosquera), Čížek (73. Schick), Bartek - Akulinin. Trenér: Pivarník.

1. Sparta 4 3 1 0 10:3 10
2. Zlín 4 3 0 1 4:3 9
3. Brno 4 2 1 1 4:4 7
4. Příbram 3 2 0 1 8:6 6
5. Liberec 3 1 2 0 7:5 5
6. Teplice 4 1 2 1 8:7 5