Euro • Skupina C • 18:00

Česko U21 - Anglie U21

Česko U21
0:2
0:0, 0:2
Konec zápasu
Anglie U21
47. Ramsey
90.+4 Smith Rowe

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z Eura fotbalistů do 21 let v rámci skupiny C mezi Českem a Anglií. Zápas začíná ve čtvrtek 22. června v 18 hodin.

Lvíčata absolvovala nelehkou kvalifikační skupinu, v níž se ovšem praly statečně, nestačily pouze rozdílem tří bodů na Anglii a z druhého místa šla do baráže, v rámci níž se utkala s Islandem. Svěřenci kouče Suchopárka si z půdy soupeře přivezli vítězství 2:1 a na domácím stadiónu udrželi po celých devadesát minut postupový bezbrankový výsledek. Před dvěma lety Češi skončili ve skupině, ve společnosti Španělska, Itálie a Slovinska obsadili třetí příčku.

Angličané jsou pasováni do role jednoho z největších favoritů na celkové prvenství. Jak již bylo zmíněno, tak ovládli kvalifikační skupinu s náskokem tří bodů na Čechy, baráž tedy dle očekávání hrát nemuseli. Hráči Premier League nabitý kádr si přípravu na turnaj zpestřil dvěma přípravnými zápasy, po výhře nad Francií překvapivě prohrál s Chorvatskem. Juniorka Anglie má po předešlé generaci co napravovat, ta totiž dva roky zpět senzačně vůbec nepostoupila ze skupiny, skončila třetí za Portugalskem a Chorvatskem, horší bylo jenom Švýcarsko.

Na "malém" Euru se představí řada hráčů, kteří už dokázali prorazit v elitních týmech světa.

Česko

Lvíčata vstoupí do prvního zápasu na Euru v následujícím složení.

Anglie

Jeden z největších favoritů na celkové prvenství volí na úvod šampionátu tuto sestavu.

Zápas začal.

2.

Čeští fotbalisté pro úvodní střetnutí na Euru oblékli dresy barvy bílé, Angličané zvolili dresy barvy červené.

3.

Gólman James Trafford  vystartoval proti Václavu Sejkovi, před nímž sebral balón do rukavic na hranici velkého pokutového území, podle všeho si ale nepočínal proti pravidlům.

4.

Favorit zahrozil po pár minutách! Zpoza šestnáctky napřáhl ke střele hráč Chelsea Noni Madueke, za jeho ránou se Vítězslav Jaroš jenom podíval, zachránilo jej břevno.

5.

Na druhé straně si o pozornost řekl Vasil Kušej. Možná mohl ještě postupovat dál do vápna, slabší levačkou střílel jen do připraveného Trafforda.

6.

Oblouček za obranu se s úspěchem nesetkal. Vítězslav Jaroš včas vystartoval z brány a u míče byl dřív než adresát Anthony Gordon.

7.

Angličané neodhadli odskok balónu, jehož se chopil Adam Gabriel, přetaženým centrem od pravé lajny však nenašel žádného ze spoluhráčů.

8.

Do druhé vlny dostal od Gomese nahrávku Jacob Ramsey. Míč mu ale evidentně nevyšel do kroku, takže místo zakončení přihrával za sebe.

9.

Ostrované zase ukázali, že jim stačí málo volného prostoru k vytvoření zajímavé akce. Angel Gomes se zbavil osobního strážce a z pravé strany volil polovysoký centr do malého vápna, Gordonovi zabránil v zakončení do prázdné brány Adam Gabriel.

10.

Útočným faulem se provinil Vasil Kušej, jenž ve vzdušném souboji použil i ruce, tou pravou dal facku překvapenému Garnerovi.

11.

S malou domů si James Trafford poradil bez problémů, protože kolem sebe nikoho neměl, jako cíl nahrávky si vybral Aaronse.

12.

Velmi dobrou práci odvedl v obranné fázi Martin Vitík, český mistr se Spartou udržel na zádech Anthonyho Gordona, který nakonec soka fauloval.

13.

Jan Žambůrek z jedničky šikovně sklepával pod sebe Pavlu Šulcovi, střelu pravou nohou z prvního doteku Max Aarons zblokoval bez větších problémů.

14.

Angličané se laxní kombinací dostali pod tlak ve vlastním vápně, a nakonec dokonce přišli o balón, Václav Sejk ale možná lehce uspěchal střelu a rozvlnil jenom boční síť.

15.

Nyní dostal James Trafford o poznání těžší malou domů. Odkopával v poslední chvíli, Václavu Sejkovi k zachycení balónu moc nechybělo.

16.

Český útočník Václav Sejk je v posledních okamžicích hodně vidět. Naběhl si na centr Adama Gabriela, z nadějné pozice hlavičkoval vedle pravé tyčky.

17.

Angličtí mladíci zkouší vyzrát na českou defenzivu postupnou kombinací. Česká defenziva je ovšem velmi dobře rozestavená a nebude lehké skrze ní projít.

18.

Smolného podklouznutí Martina Cedidly chtěl využít Angel Gomes, který volil přízemní pas pod sebe, Gordona v poslední chvíli předskočil Vitík.

18.

Defenziva Anglie propadla na levé lajně, takže mohl sám vstříc brankáři postupovat Vasil Kušej. Volil střelu na přední tyč, bohužel rozvlnil jenom boční síť. Situace dle opakovaných záběrů nejspíše předcházel ofsajd.

19.

Hodně zbytečná žlutá karta pro Václava Sejka, jenž nezachytil pohyb Maxe Aaronse a na polovině hřiště ho stáhl za dres k zemi.

20.

Žlutý trest i na druhé straně. Hned po rozehrání volného přímého kopu Anthony Gordon úmyslně trefil loktem Lukáše Červa, ani v tomto případě nebylo co řešit.

21.

Chybně nahrával Taylor Harwood-Bellis. Zaváhání chtěl využít Jan Žambůrek, avšak neměl na koho centrovat a individuálně neuspěl.

22.

Noni Madueke se na pravém křídle uvolnil přes dva protihráče a zkusil si narazit s Morganem Gibbsem-Whitem, příliš dlouhý zpětný pas kontroloval Jaroš.

23.

Stoper Robin Hranáč měl čas a mohl si balón stáhnout pro sebe, ale zřejmě mu žádný ze spoluhráčů nezakřičel, takže z první odkopával do země nikoho.

24.

Pavel Šulc chytře prostrkával míč středem, kam nabíhal Filip Kaloč, toho ovšem dokázal předskočit včas se navrátivší Levi Colwill.

25.

Aktivní Pavel Šulc si přes Maxe Aaronse vytvořil prostor k centru, který posílal do pokutového území, před Sejkem úřadoval Harwood-Bellis.

26.

Anthony Gordon na pravém křídle zvedl hlavu a svůj centr usměrnil přesně do prostoru, kam nabíhal Jacob Ramsey, tomu zakončení hlavou nesedlo a míč proletěl vedle pravé tyče.

27.

Už to vypadalo, že by Václav Sejk mohl postupovat jeden na jednoho. Neuspěl, Max Aarons soupeře před sebe nepustil.

28.

Do defenzivy zabojoval Jan Žambůrek. Zachytil sprint Morgana Gibbse-Whitea, jehož centr úspěšně zblokoval do zámezí.

29.

Uvnitř velkého pokutového území si našel prostor ke střele Noni Madueke, který ve vápně proskočil mezi dvojicí soupeři a mířil mezi nohy gólmana, Jaroš šel včas k zemi a balón udržel před brankovou čárou.

30.

Na druhé straně na sebe strhl pozornost Filip Kaloč. Napřáhl k ráně z dvaceti metrů, kulatý nesmysl usměrnil vysoko nad břevno.

31.

V pravý čas Jan Žambůrek posunul míč k levé lajně na Martina Cedidlu, příliš nízký centr měl pod kontrolou Colwill.

32.

Na útočné polovině takticky fauloval Adam Gabriel, když nikterak zákeřně dohrál balón si zpracovávajícího Anthonyho Gordona.

33.

Od protihráče se znovu dokázal odpoutat Noni Madueke. Překvapivě volil nahrávku po zemi, Martin Vitík na zádech udržel Gordona.

34.

Opět v akci Noni Madueke, který pro změnu volil nahrávku za velké vápno, odtud Jacob Ramsey vypálil nártem a s přispění teče balón proletěl výrazně vedle brány.

35.

Angličané mají k dispozici volný přímý kop z velmi zajímavé pozice. V souboji o balón Adam Gabriel zdánlivě čistě dohrál Jamese Garnera, arbitr Fesnic nicméně českému obránci odpískal faul.

36.

Exekuci obstaral Angel Gomes. Střelecký pokus mu vůbec nevyšel, do nohou trefil dobře postavenou českou zeď.

37.

Ještě na vlastní polovině fauloval Vasil Kušej. Pozdě přiběhl k Levimu Colwillovi, kterého rukama viditelně postrčil.

38.

Moc nechybělo. Neustále se nabízející Noni Madueke dostal míč na pravou stranu, uvnitř vápna si udělal prostor kolem obránce a technickou střelu kroutil těsně vedle zadní tyče.

39.

Zpracování vyšlo Jacobu Ramseymu na jedničku, následně si věřil jeden na jednoho proti Adamu Gabrielovi, ale v tomto případě neuspěl.

40.

Fantastická individuální akce Vasila Kušeje, chyběl jen gól! Od poloviny hřiště jej marně stíhali tři fotbalisté, přes Harwooda-Bellise si z levé strany šestnáctky navedl míč více na střed a po zemi mířil na zadní tyč, James Trafford konečky prstů vytěsnil hrací předmět na rohový kop.

41.

Roh české reprezentaci nevyšel. Jan Žambůrek centroval přímo na brankáře, James Trafford hrací předmět suverénně zachytil do rukavic.

42.

V akci byl rovněž český gólman Vítězslav, Jaroš, který vystartoval proti centru Gordona od pravé lajny a balón také uzmul do rukavic.

43.

Správně Jan Žambůrek očekával, že Noni Madueke zkusí přihrávku po lajně na Jamese Garnera, český reprezentant soka podržel na zádech a ve finále na něm vybojoval faul.

44.

Češi hrají takticky velmi dobře. Soupeř volil trpělivou kombinační hru, kterou ještě pozdržel faulem blízko poloviny hřiště Cedidla.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.

45.+1

Skvělý Martin Vitík. Zdálo se, že Noni Madueke bude zakončovat tváří v tvář brankáři, ale český stoper ještě zabojoval a skvěle provedeným skluzem soupeři zabránil ve střele, navíc se bude odkopávat od brány.

45.+1

Příliš agresivní byl při presinu Pavel Šulc, za došlápnutí na Curtise Jonese si pěkně zblízka prohlédl kartónek žluté barvy,

45.+2

Konec prvního poločasu.

První poločas zápasu mezi Českem a Anglií branku nepřinesl. Lvíčata hrají nebojácně, ale zároveň skvěle do defenzivy, šance na bodový zisk rozhodně existuje. Nejnebezpečnějším mužem první půle byl bezpochyby Noni Madueke, který ve své největší příležitosti hned v úvodu napálil břevno. Na druhé straně na sebe strhl velkou pozornost Vasil Kušej, jenž prosprintoval polovinu hřiště až do vápna, technický pokus k levé tyči Trafford vyrazil s obrovskými problémy. Druhá půle slibuje dramatickou podívanou, rozhodně nikam neodcházejte!

STATISTIKY PO 1. POLOČASE

Držení míče: 26 % - 74 %

Střely celkem: 9 - 7

Střely na bránu: 2 - 1

Střely mimo bránu: 4 - 3

Zblokované střely: 3 - 3

Rohové kopy: 1 - 1

Fauly: 10 - 5

Žluté karty: 2 - 1

Druhý poločas začne přibližně v 19:03.

46.

Začal druhý poločas.

47.

Krátce po návratu z kabin se favorit ujímá vedení, to je studená sprcha pro lvíčata. JACOBU RAMSEYMU dokonale narazil patou Gordon, středopolař posléze prosprintoval až do vápna a tváři v tvář Jarošovi zakončil nechytatelně na zadní, levou tyč.

48.

Odpověď měl na kopačce Pavel Šulc! Dostal se za posledního obránce, načež Traffordovi možná zbytečně dělal kličku, gólman se natáhl a levou rukou soupeři zamezil v zakončení.

49.

Češi pokračují v tlaku a budou kopat standardku. U pravé lajny kličkoval Jan Žambůrek, nedovoleným způsobem jej atakoval Jacob Ramsey.

50.

Angličané ubránili centr do vápna, načež se do odraženého balónu opřel Filip Kaloč. Nepovedené zakončení tečoval Martin Vitík vedle levé tyče z ofsajdu.

51.

Do slibné příležitosti postupoval Morgan Gibbs-White. Nebezpečí cítil Martin Vitík, který sáhl za záchrannou brzdu, tou byl dres soupeře.

52.

Jacob Ramsey vyzkoušel překvapivý oblouček za obranu, ztrojený Anthony Gordon prodlužoval kulatý nesmysl přímo do brankářových rukavic.

53.

Češi si jsou moc dobře vědomi, že potřebují více zabrat směrem do ofenzivy, jejich presink proti kombinujícímu soupeři ale zatím není účinný.

54.

Českou aktivitu při napadání pozastavil zdviženým praporkem pomezní rozhodčí, z ofsajdu se nestihl vrátit hrotový útočník Václav Sejk.

55.

Přes Martina Vitíka nenašel Anthony Gordon cestu, ovšem dokázal míč prostrčit na Curtise Jonese, ten nenašel prostor ke střele přes Adama Gabriela.

56.

Příliš okatě chtěl nafilmovat penaltu Max Aarons, mezi ním a Adamem Gabrielem k žádnému kontaktu nedošlo. Levý obránce naprosto zaslouženě dostal žlutou kartu.

57.

Noni Madueke si pohrál s Martinem Cedidlou, načež volil přetažený centr k zadní tyči, zatímco adresát Morgan Gibbs-White směřoval do středu velkého vápna.

58.

Hodně dlouho dopředu dával Anthony Gordon vědět, že zkusí patičku na Maduekeho, úmysl soka přečetl i Robin Hranáč a míč získal pro sebe.

59.

Nepovedená rozehrávka Martina Vitíka naštěstí dopadla pro Čechy dobře, protože Maduekeho střílený centr pokryl Adam Gabriel.

60.

První střídání má na svědomí Jan Suchopárek. Utkání končí pro Vasila Kušeje, novým mužem na trávníku je Matěj Jurásek.

61.

Po střetu s Martinem Cedidlou zůstal ležet na trávníku Noni Madueke. Podle všeho ale nepůjde o zranění, které by hráči Chelsea mělo zabránit v pokračování ve hře.

62.

Sledujeme neutichající anglický tlak. Noni Madueke je znovu plný sil a centroval zprava, vzdušnému prostoru kraloval Martin Vitík.

63.

Rohový kop získal pro Anglii Anthony Gordon, jehož střílený centr zblokoval mimo hrací plochu skluzující Adam Gabriel.

64.

Rozehrávku rohového opu obstaral Morgan Gibbs-White. Centroval na hranici malého poutového území, kde Robin Hranáč nedal šanci Levimu Colwillovi.

65.

Netrvalo dlouho a fotbalisté v červených dresech znovu dominovali na balónu. Útok skončil u Maduekeho, jemuž vůbec nevyšel centr levačkou.

66.

Dokonce trojí české střídání. Zbytek zápasu budou ze střídačky sledovat Václav Sejk, Jan Žambůrek a Pavel Šulc, oživení si kouč slibuje od Daniela Fily, Kryštofa Daňka a Adama Karabce.

67.

Daniel Fila na sebe okamžitě upozornil, když ostře dohrál Harwooda-Bellise, arbitr Fesnic po chvilce váhání odpískal faul.

68.

Ostrované se radovali z druhého vstřeleného gólu, avšak předčasně! Při rozehrávce Česka totiž Morgan Gibbs-White nestál dostatečně daleko od rozehrávajícího hráče, centr Maduekeho i gólová hlavička Anthony Gordona byla navíc.

69.

Arbitr Fesnic si po přerušení hry našel hříšníka Morgana Gibbse-Whitea, jemuž na cestu na obrannou polovinu přibalil žlutou kartu.

70.

Pod tlakem hrající Matěj Jurásek dlouho váhal, komu nahrát. Vysvobodil ho James Garner, ten protihráče naprosto zbytečně podrazil.

71.

Angličané odvážně kombinovali i uvnitř pokutového území, Taylor Harwood-Bellis nakonec přeci jen sáhl k dlouhému odkopu.

72.

Velmi dobře Martin Cedidla očekával, že Noni Madueke z pravého křídla odcentruje na přední tyčku, balón odpálil na roh.

73.

Roh místo Gibbse-Whitea rozehrál Angel Gomes. Viděli jsme střílený centr na hranici velkého vápna, odkud Robin Hranáč odkopával před Jonesem.

74.

Individuálně si věřil Morgan Gibbs-White. Zbavil se osobního strážce v podobě Adama Gabriela, na Martina Vitíka již recept nenašel.

75.

Vysoké napadání se Matěji Jurásovi vyplatilo. James Ganer soka nastřelil a míč se odrazil do zámezí, favorit bude vhazovat v blízkosti vlastního rohového praporku.

76.

Aktivní Matěj Jurásek teď pro Čechy dokonce vybojoval zajímavý volný přímý kop u levé lajny, po protažené kličce jej podrazil Angel Gomes.

77.

Málem zafungovala souhra sparťanského dua! Adam Karabec zakroutil centr na osamoceného Kryštofa Daňka, střela hlavou proletěla o kousek nad břevnem.

78.

Martin Vitík do poslední chvíle počkal, co Morgan Gibbs-White vymyslí, přečetl kličku zprava do středu hřiště a míč uzmul pro sebe.

79.

Utkání končí pro aktivního Anthonyho Gordona, který jednou dokonce rozvlnil síť, gól však nemohl platit pro prohřešek Gibbse-Whitea. Střídá jej Cameron Archer.

79.

Anglický trenér dělá ještě další dvě změny. Odpracováno pro dnešní den mají Angel Gomes i Noni Madueke, šanci se ukázat dostávají Oliver Skipp a Emile Smith Rowe.

80.

Tlak anglických fotbalistů pokračuje, motivace přidat pojistku je velká. Emile Smith Rowe prostrčil míč na pravé křídlo k Archerovi, střílenému centru zabránil v úspěchu Martin Vitík.

81.

Poslední střídání na české straně. Kapitánskou pásku předává a ze hřiště míří Filip Kaloč, jeho náhradou je Matěj Valenta.

82.

Taktický faul na polovině hřiště předvedl čerstvý Matěj Valenta, nevystihl kličku Camerona Archera a protihráče podrazil.

83.

Není pochyb, že by Češi rádi útočili a snažili se o vyrovnávací trefy, ale soupeř má podle všeho více sil a pokračuje v kombinaci kolem vápna protivníka.

84.

Už druhý anglický reprezentant dostal žlutou kartu za nedodržení vzdálenosti při rozehrávce přímého kopu, tentokráte byl hříšníkem autor zatím jediného gólu Jacob Ramsey.

85.

Hodně odvážnou malou domů vyslal Matěj Jurásek, Vítězslav Jaroš rozehrál na Martina Vitíka těsně podél pravé nohy Smitha Rowea.

86.

Centr Morgana Gibbse-Whitea od rohového praporku směřoval na Taylora Harwooda-Bellise, o něco výše se vyšplhal Martin Vitík.

87.

Češi se zvládli ubránit i druhému anglickému rohu v krátkém časovém sledu, vzápětí se u pravé lajny provinil faulem Adam Karabec.

88.

Centr z přímého kopu obstaral Morgan Gibbs-White. Ve vzduchu úřadoval Matěj Valenta, Matěje Juráska potom nepustil do protiútoku Garner.

88.

Poslední změny na anglické straně. Z hrací plochy pomalým tempem odešli Morgan Gibbs-White a Max Aarons, v závěrečných minutách mají za úkol spoluhráčům pomoci udržet těsné vítězství Harvey Elliott s Benem Johnsonem.

89.

Češi potřebují hrát směrem dopředu, jenže nemají kudy. A tak malou domů dostal Vítězslav Jaroš, který bez váhání odkopával na útočnou polovinu.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.

90.+1

Harvey Elliott se nenechal odradit Lukášem Červem a z levé strany vypálil zpoza šestnáctky, úspěšným blokem se prezentoval stoper Hranáč.

90.+2

Angličané hrají přesně to, co potřebují. Cenné vteřiny pošetřili u rohového praporku, kde nakonec Karabce fauloval Jones.

90.+3

Žlutý trest za simulování obdržel Adam Karabec. Záložník Sparty upadl při snaze o oběhnutí Curtise Jonese a jednalo se spíše o pád z nešikovnosti, než-li z úmyslu.

90.+4

Lvíčata otevřela hru a byla potrestána. Cameron Archer u levé lajny obral chybujícího Karabce, s míčem doběhl až do vápna a před prázdnou bránu nabídl balón EMILU SMITHOVI ROWEOVI, na něj čekal snadný úkol.

90.+5

Konec zápasu.

Lvíčata na úvod evropského šampionátu předvedla sympatický výkon, za který bohužel bodovým ziskem odměněna nebyla, favorizované Anglii podlehla 0:2.

První poločas skončil bez branek. Krátce po startu zápasu Madueke orazítkoval břevno, na druhé straně perfektní akci Kušeje zastavil zákrokem gólman. Ostrované vstřelili první gól bleskově po návratu z kabin, ve 47. minutě skóroval Jacob Ramsey, když po narážečce s Gordonem uspěl tváří v tvář brankáři. Českým fotbalistům už se ve druhé půli do ofenzivy tolik nedařilo, za zmínku stojí snad jen hlavička Daňka po standardce nad břevno. Jak se dalo očekávat, tak postupně docházelo k čím dám tím většímu otevírání obrany, jehož Angličané využili v poslední nastavené čtvrté minutě, chybujícího Karabce obral Archer a před prázdnou bránu věnoval gól Emilu Smitheovi Roweovi.

Anglie potvrdila roli favorita, na tři body se však pořádně nadřela. Na vítězství se pokusí navázat v neděli proti Izraeli, Češi ve stejný den hrají s Němci. V dnešním druhém utkání skupiny C Izrael senzačně obral Německo po výsledku 1:1 přestože hrál celý druhý poločas v deseti.

STATISTIKY ZÁPASU

Držení míče: 30 % - 70 %

Střely celkem: 11 - 15

Střely na bránu: 2 - 4

Střely mimo bránu: 6 - 4

Zblokované střely: 3 - 7

Rohové kopy: 1 - 6

Fauly: 19 - 15

Žluté karty: 3 - 4

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Právě se děje

Další zprávy