Chelsea po sérii porážek zabrala a smetla Wolverhampton

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
26. 11. 2011 20:34
Blues přerušili sérii nepříjemných výsledků

Londýn - Sérii nepříjemných výsledků ukončila v sobotním zápase třináctého kola Premier League fotbalová Chelsea.

Londýnský klub, který za poslední měsíc vyhrál jen dvakrát a ve středu si hodně zkomplikoval situaci v Lize mistrů po prohře na Bayeru Leverkusen, zabral proti Wolverhamptonu, který porazil 3:0.

O branky se postarali John Terry, Daniel Sturridge a Juan Mata, kteří se všichni trefili ještě v prvním poločase. V brance Chelsea si připsal třetí čísté konto v ligové sezoně Petr Čech.

Chelsea se díky dnešní výhře drží na páté příčce tabulky o bod za Newcastlem. Ten sice v minulém kole přišel s Manchesterem City o letošní neporazitelnost, ale proti konkurenčním United se vytáhl a na Old Trafford remizoval 1:1.

Ztráty "Rudých ďáblů" tak využil Tottenham, který díky dvěma brankám v závěru zápasu s West Bromwichem stáhl náskok United na druhém místě tabulky na pouhé dva body. V čele zůstává nadále Manchester City, který má má na United náskok čtyř bodů a zítřejší zápas s Liverpoolem k dobru.

Liverpool ve večerním zápase předskočil v tabulce Arsenal, jenž ale s Fulhamem jen remizoval 1:1. Obě branky zařídil bek Thomas Vermaelen, který si nejprve dal vlastní gól a následně osm minut před koncem srovnal stav.