Bohemka nám ukázala cestu, jak proti Plzni uspět, věří před šlágrem sparťanský útočník Šural

František Typovský František Typovský
12. 4. 2018 15:38
Sparťanský útočník Josef Šural dvěma góly odstřelil pražskou Duklu a nyní věří, že jeho tým dokáže uspět také v ostře sledovaném utkání v Plzni.
Josef Šural
Josef Šural | Foto: Milan Kammermayer

Jaká panuje před nedělním šlágrem v Plzni v týmu nálada?

Je lepší než před zápasem s Duklou, to je jasné. Jsem rád, že jsme to zvládli. Můžeme se v klidu připravovat a ladit formu na Plzeň.

Vzpomínáte na zápas před rokem, kdy Viktoria také klopýtala a vy jste ji porazili?

Vzpomínám si, že loni jsme měli boj o poháry ve svých rukou, Plzeň se tahala o titul se Slavií. Tehdy jsme to zvládli a budeme se od toho chtít odrazit směrem k nedělnímu zápasu.

Vnímáte, že soupeř je po debaklu na Bohemce v horším rozpoložení?

Určitě to vnímáme. Plzeň už opravdu musí zabrat, venku teď dostala přes prsty. Do zápasu proti nám půjdou její hráči maximálně koncentrovaní, ta těžká utkání se jim daří, umí se na ně připravit. 

Naznačili vám Klokani recept, jak uspět nad lídrem?

Něco jsme si z toho zápasu pochopitelně vzali, ovšem to bych nechtěl ventilovat. Ale nějakou cestu nám to utkání nastínilo. 

Čím si horší formu Plzně vysvětlujete?

Nechytla začátek jara, navíc hrála Evropskou ligu. To cestování příliš nepomáhá. Nepotkali se úplně se sportovní formou, a teď to musí dohnat. Musí to pro ně být těžké, ale je to určitě jen v hlavě.

Na vás se naopak snesla chvála, proti Dukle jste dal jako kapitán dva góly. Potěšilo vás to?

Pochvalná slova se mi samozřejmě líbí. Nehrál David Lafata, který je kapitán, nastoupil jsem já. Zápas se mi gólově povedl, ale herně to určitě mohlo být lepší.

Obdiv sklízel i Srdjan Plavšič. Jak se vám jeho výkon líbil?

Plavšič je moc šikovný hráč. Prospělo mu, že hraje vlevo, má nejlepší formu z nás. Doufám, že se mu bude dařit i nadále.

Sparta se pod koučem Hapalem předvedla v několika rozestaveních. Preferujete hrát na jednoho, nebo na dva útočníky?

Za mě jsou oba systémy v pořádku, nemám problém ani s jedním. A navíc u systému 4-4-2 se jeden z útočníků stejně musí vracet a pomáhat dozadu, takže to není moc o rozestavení, spíš o plnění taktických pokynů, které trenér určí. 

Jak jako sparťan vidíte to, že byste výhrou výrazně pomohli Slavii?

V první řadě musíme hledět na své uhrané body, "pomoct" Slavii už jsme takhle museli loni.

V Doosan Aréně má být vyprodáno. Jste připraveni na bouřlivou atmosféru?

Před vyprodaným stadionem se hraje mnohem líp. Doufám, že bude plno a že nabídneme fanouškům skvělou podívanou.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 7 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy