Kolik platí české kluby agentům? Spartu přišly provize na 120 milionů, nejšetrnější byla Karviná

Fotbalová asociace zveřejnila přehled odměn, které jednotlivé kluby minulý rok vyplatily hráčským agentům.
To, kolik konkrétní klub zaplatí agentům, většinou přímo souvisí s aktivitou na přestupovém poli. Při přesunech hráčů mezi kluby se zpravidla platí největší provize, často úměrné částce za kompletní přestup.
Prvoligové kluby agentům v uplynulém roce vyplatily celkem přes 263 milionů korun. Průměrný klub tedy za rok 2017 utratil za služby zprostředkovatelů přibližně 16,5 milionu. Toto číslo ovšem do velké míry zkreslují extrémní výdaje Sparty a Slavie.
Oficiální zprávu zveřejnila FAČR v rámci pravidel nastavených FIFA. Jde o peníze, které kluby v roce 2017 zaplatily nebo se zavázaly je zaplatit.
Většina klubů vyplatila agentům sumy v řádech nižších jednotek milionů. Více než deset milionů zaplatily pouze Sparta, Slavia a Plzeň.
Foto: AC Sparta Praha
Marek Janoš Marek Janoš
9. 4. 2018 15:03
Podívejte se, kolik české kluby vyplatily hráčským agentům a dalším zprostředkovatelům v roce 2017.
 

Právě se děje

před 10 minutami

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

U Olšan u Prostějova se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. Pilot na místě zemřel, řekl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek. O tom, že by byl v letadle ještě někdo jiný, nemluvil.

Okolnosti havárie se vyšetřují. Nehoda se stala před 10:30. Na místě zasahují také hasiči, potvrdila jejich mluvčí Lucie Balážová.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Do Česka může přijet pomoci s pandemií až 300 zdravotníků z USA a EU

Do Česka bude moci přijet na pomoc s epidemií nového koronaviru až 300 vojenských zdravotníků z členských států Severoatlantické aliance a Evropské unie. Možnost jejich až 90denního pobytu ve čtvrtek schválil Senát hlasy 47 ze 48 přítomných členů. Případné působení zahraničních vojáků v České republice podléhá podle ústavních pravidel souhlasu obou parlamentních komor. Dolní komora návrh schválila v úterý.

"V současné době nelze zcela konkrétně specifikovat podobu této pomoci, jelikož se bude odvíjet od možností a nabídky spojeneckých zemí a aktuální potřeby ČR," stojí ve vládních podkladech pro zákonodárce.

Působení armádních lékařů a zdravotníků zatím nabídly po české žádosti Spojené státy. Skupiny Národních gard Texasu a Nebrasky mají mít celkem 28 členů. "Předpokládá se, že by se jednalo celkem o čtyři týmy po zhruba sedmi členech, které by vedl lékař. Americké týmy již mají zkušenost se zvládáním pandemie z USA a měly by vlastní vybavení," uvedla vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy