Historická série Plzně: Proč se viktoriánům tolik daří? A mají titul v kapse?

Marek Janoš Marek Janoš
18. 10. 2017 10:42
Fotbalová Plzeň o víkendu překonala rekordní sérii Sparty v počtu vyhraných zápasů za sebou od začátku ligového ročníku. Po deseti kolech je Viktoria Plzeň stále stoprocentní, na kontě má třicet bodů a na nejbližšího pronásledovatele z Edenu pohodlný osmibodový náskok. Co stojí za úspěchem Západočechů? Mají titul v hrsti už po deseti kolech?
HL, Sparta-Plzeň: radost Plzně
HL, Sparta-Plzeň: radost Plzně | Foto: Milan Kammermayer

Tým zůstal pohromadě

Česká liga zažila po letech horké přestupové léto, o které se postarala především pražská "S". Sparta přivedla během letního okna do kádru jedenáct hráčů, Slavia devět. Oba kluby rozhazovaly nezvykle vysoké částky za cizince z věhlasných lig. Sparta za přestup izraelského křídelníka Tala Ben Chaima utratila v Česku rekordní sumu odhadovanou na přibližně 76 milionů korun.

Plzeň stála stranou obrovských přestupů. Viktoria přivedla šest hráčů, ale spíš než o jednu posilu do základní sestavy vedle druhé se jednalo o doplnění kádru.

Kromě navrátilce Daniela Koláře přivítal trenér Vrba ve Štruncových sadech pouze hráče z české ligy. Páteř týmu zůstala stejná, což se Plzni na začátku ročníku rozhodně vyplatilo. Na sehranosti to bylo znát.

 

Právě se děje

Další zprávy