Historická série Plzně: Proč se viktoriánům tolik daří? A mají titul v kapse?

Marek Janoš Marek Janoš
18. 10. 2017 10:42
Fotbalová Plzeň o víkendu překonala rekordní sérii Sparty v počtu vyhraných zápasů za sebou od začátku ligového ročníku. Po deseti kolech je Viktoria Plzeň stále stoprocentní, na kontě má třicet bodů a na nejbližšího pronásledovatele z Edenu pohodlný osmibodový náskok. Co stojí za úspěchem Západočechů? Mají titul v hrsti už po deseti kolech?
HL, Sparta-Plzeň: radost Plzně
HL, Sparta-Plzeň: radost Plzně | Foto: Milan Kammermayer

Tým zůstal pohromadě

Česká liga zažila po letech horké přestupové léto, o které se postarala především pražská "S". Sparta přivedla během letního okna do kádru jedenáct hráčů, Slavia devět. Oba kluby rozhazovaly nezvykle vysoké částky za cizince z věhlasných lig. Sparta za přestup izraelského křídelníka Tala Ben Chaima utratila v Česku rekordní sumu odhadovanou na přibližně 76 milionů korun.

Plzeň stála stranou obrovských přestupů. Viktoria přivedla šest hráčů, ale spíš než o jednu posilu do základní sestavy vedle druhé se jednalo o doplnění kádru.

Kromě navrátilce Daniela Koláře přivítal trenér Vrba ve Štruncových sadech pouze hráče z české ligy. Páteř týmu zůstala stejná, což se Plzni na začátku ročníku rozhodně vyplatilo. Na sehranosti to bylo znát.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, tvořily se kolony

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci dálnici D1 za Prahou. Řidiči několik hodin neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět.

Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému, k nehodě přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby, vyplývá z informací Národního dopravního informačního centra. Před 06:00 se podařilo následky nehody odstranit a dálnici znovu otevřít.

Nehoda se stala na 12. kilometru směrem na Brno. Kolize dvou osobních aut skončila podle informací silničářů vážným zraněním. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy