Historická série Plzně: Proč se viktoriánům tolik daří? A mají titul v kapse?

Marek Janoš Marek Janoš
18. 10. 2017 10:42
Fotbalová Plzeň o víkendu překonala rekordní sérii Sparty v počtu vyhraných zápasů za sebou od začátku ligového ročníku. Po deseti kolech je Viktoria Plzeň stále stoprocentní, na kontě má třicet bodů a na nejbližšího pronásledovatele z Edenu pohodlný osmibodový náskok. Co stojí za úspěchem Západočechů? Mají titul v hrsti už po deseti kolech?
HL, Sparta-Plzeň: radost Plzně
HL, Sparta-Plzeň: radost Plzně | Foto: Milan Kammermayer

Tým zůstal pohromadě

Česká liga zažila po letech horké přestupové léto, o které se postarala především pražská "S". Sparta přivedla během letního okna do kádru jedenáct hráčů, Slavia devět. Oba kluby rozhazovaly nezvykle vysoké částky za cizince z věhlasných lig. Sparta za přestup izraelského křídelníka Tala Ben Chaima utratila v Česku rekordní sumu odhadovanou na přibližně 76 milionů korun.

Plzeň stála stranou obrovských přestupů. Viktoria přivedla šest hráčů, ale spíš než o jednu posilu do základní sestavy vedle druhé se jednalo o doplnění kádru.

Kromě navrátilce Daniela Koláře přivítal trenér Vrba ve Štruncových sadech pouze hráče z české ligy. Páteř týmu zůstala stejná, což se Plzni na začátku ročníku rozhodně vyplatilo. Na sehranosti to bylo znát.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy