Messi otočil zápas se Spartakem Moskva, Čech přišel o výhru

Gigi Buffon nestačí na střelu Oscara.
Barcelona sice porazila Spartak Moskva, 3:2, ovšem ještě dvacet minut před koncem zápasu prohrávala 1:2.
...
Jenže poté se prosadil dvakrát Messi...
...
19. 9. 2012 22:41
Blues vedli nad italským mistrem 2:0, jenže potom Petr Čech dvakrát inkasoval.

Londýn - Obhájce titulu vstoupil do Ligy mistrů pouze remízou. Londýnská Chelsea se na domácím stadionu Stamford Bridge rozešla smírně s Juventusem Turín. Blues vedli nad italským mistrem 2:0 po dvou krásných gólech Brazilce Oscara. Jenže Juventus dokázal vyrovnat, když Petra Čecha překonali Vidal a Quagliarella.

Fanoušci Chelsea mají nového hrdinu. Mladíček Oskar po půlhodině hry dvakrát během tří minut napřáhl zpoza vápna a dvakrát plachtil Gianluigi Buffon marně. Ve 38. minutě se ale Stará dáma dostala zpět do hry. Přízemní střelou se prosadil Arturo Vidal.

Chelsea se hra na údržbu ve druhé půli nevyplatila. Devět minut před koncem se před Čecha dostal Quagliarella a potupil ho střelou mezi nohy.

Ve druhém utkání skupiny E porazil Šachtar Doněck s Tomášem Hübschmanem v sestavě 2:0 nováčka Ligy mistrů, dánský Nordsjaelland.

Suchý odolával hvězdám Barcy, dostal žlutou kartu

Namále měl největší favorit milionářské soutěže FC Barcelona. Katalánský velkoklub prohrával na Nou Campu se Spartakem Moskva, v jehož obraně nastoupil český reprezentant Marek Suchý. Jenže utkání otočil v poslední dvacetiminutovce dvěma góly Lionel Messi.

Favorita dostal do vedení ve 14. minutě Tello, jenže pak si dal Dani Alves vlastní gól a v 58. minutě šokoval domácí fanoušky Romulo. Barca poté vyvinula velký tlak, který hosté hasili jen za cenu faulů a karet. Žlutý trest obdržel také Suchý. A pak už úřadoval Messi, když skóroval v 72. a 80. minutě.

Ve druhém zápase skupiny se Celtic Glasgow rozešel smírně bez branek s Benficou Lisabon.

Kluž a Borisov excelovali na západě Evropy

Loňský finalista soutěže Bayern Mnichov začal výhrou 2:1 nad Valencií. Na branky Schweinsteigera a Kroose odpověděl až v nastaveném čase Valdéz.

Podle očekávání zvítězil i Manchester United. Fergusonův tým se ale trápil a istanbulský Galatasary, který nastoupil bez zraněných Čechů Baroše a Ujfalušiho, udolal jen nejtěsnějším rozdílem 1:0. Branku dal v úvodu utkání Carrick.

Příjemně překvapily dva týmy z východní Evropy. Rumunská Kluž, přemožitelka Liberce z předkola, zvítězila 2:0 na hřišti portugalské Bragy. A běloruský BATE Borisov šokoval francouzské Lille na jeho půdě, když zvítězil 3:1.

Utkání 1. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

Šachtar Doněck - Nordsjaelland 2:0 (1:0)
Branky: 44. a 76. Mchitarjan. Rozhodčí: Gil (Pol.).

Chelsea - Juventus Turín 2:2 (2:1)
Branky: 31. a 33. Oscar - 38. Vidal, 81. Quagliarella. Rozhodčí: Proenca (Portug.).

1. Šachtar Doněck 1 1 0 0 2:0 3
2. Chelsea 1 0 1 0 2:2 1
Juventus Turín 1 0 1 0 2:2 1
4. Nordsjaelland 1 0 0 1 0:2 0

Skupina F:

Lille - BATE Borisov 1:3 (0:3)
Branky: 60. Chedjou - 6. Volodko, 20. Rodionov, 43. Olechnovič. Rozhodčí: Borski (Pol.).

Bayern Mnichov - Valencie 2:1 (1:0)
Branky: 38. Schweinsteiger, 76. Kroos - 90. Valdéz. Rozhodčí: Aydinus (Tur.). ČK: 90.+2 Rami (Valencie).

1. Borisov 1 1 0 0 3:1 3
2. Bayern Mnichov 1 1 0 0 2:1 3
3. Valencie 1 0 0 1 1:2 0
4. Lille 1 0 0 1 1:3 0

Skupina G:

FC Barcelona - Spartak Moskva 3:2 (1:1)
Branky: 72. a 80. Messi, 14. Tello - 29. vlastní Alves, 58. Romulo. Rozhodčí: Mažič (Srb.).

Celtic Glasgow - Benfica Lisabon 0:0
Rozhodčí: Rizzoli (It.).

1. FC Barcelona 1 1 0 0 3:2 3
2. Benfica Lisabon 1 0 1 0 0:0 1
Celtic Glasgow 1 0 1 0 0:0 1
4. Spartak Moskva 1 0 0 1 2:3 0