Barca šesti góly sestřelila Vallecano, Messi dal opět 2 góly

16. 2. 2014 0:30
Lionel Messi stejně jako v zápase v Seville vstřelil dva góly a přispěl k výhře nad Vallecanem 6:0. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony a Atlétika Madrid ve španělské lize nezaváhali a nadále mají v čele tabulky stejný bodový zisk.

Madridský celek zdolal Valladolid 3:0 a za vedoucí Barcelonou, která si poradila 6:0 s Vallecanem, zůstává jen vinou nižšího rozdílu ve skóre. Na šedesátibodové duo se může v neděli v derby s Getafe dotáhnout také Real Madrid.

Messi vstřelil další dva góly

Barcelona nechala Atlético v čele jen jen necelé čtyři hodiny a za svým vítězstvím vykročila bleskově. Už ve druhé minutě si míč od postranní čáry navedl ke středu obránce Adriano a otevřel skóre. Ve 36. minutě po přihrávce Cesca Fábregase zvýšil lobem Lionel Messi.

Po přestávce zvýšili rozdíl mezi soupeři Alexis Sánchez, s patnácti góly nejlepší střelec Barcelony v této ligové sezoně, a Pedro Rodríguez.

Jen dvě trefy na Sáncheze ztrácí po dnešku Messi, který zvýšil v 68. minutě na 5:0. Poslední branku Katalánců dal krátce před koncem Neymar, který se vrátil jako střídající hráč po zranění kotníku.

Šestadvacetiletý Messi se svými dvěma brankami v historické tabulce střelců španělské ligy dotáhl na slavného útočníka Realu Madrid Raúla Gonzáleze, na dělené třetí příčce mají shodně na kontě 228 zásahů. Nejúspěšnější kanonýr historie La ligy Telmo Zarra nastřílel 251 gólů.

Atlético další senzaci odmítlo

Atlético po překvapivé porážce s Almeríou 0:2 z posledního kola dnes odmítlo další senzaci a zápas rozhodlo během úvodních pěti minut. Ve třetí se trefil po signálu po přímém kopu Raúl García, hned z dalšího útoku o minutu později pohledným obloučkem zvýšil Diego Costa.

Costa dal 21. gól v sezoně a na nejlepšího střelce Cristiana Ronalda z Realu Madrid ztrácí jednu trefu. Třetí gól madridského celku přidal v 74. minutě stoper Diego Godín po rohovém kopu Brazilce Diega.