ČOV přišel o čtyři místopředsedy. Jejich volba byla neplatná, rozhodl soud

Sport Sport
1. 9. 2022 6:46
Loňské volby do předsednictva Českého olympijského výboru byly částečně neplatné. O funkci by podle nepravomocného rozsudku měli přijít čtyři z pěti místopředsedů, rozhodl ve středu Městský soud v Praze.
Jiří Kejval
Jiří Kejval | Foto: DVTV

Na svých místech by tak měli zůstat pouze předseda ČOV Jiří Kejval a jeho místopředseda Filip Šuman. Olympijský výbor se ale proti verdiktu může odvolat.

Městský soud takto rozhodl na základě stížnosti prezidenta Autoklubu ČR Jana Šťovíčka, jenž ve volbách neuspěl. Informovaly o tom Hospodářské noviny.

"Záměrem doktora Šťovíčka a jeho Autoklubu není nic jiného než bojovat o nějakou funkci, jediným jeho záměrem je osobní prospěch," uvedl během jednání právník ČOV Jan Langmeier.

Soud také rozhodoval o stížnosti předsedy Sdružení sportovních svazů Zdeňka Ertla, který chtěl zrušit volby celého předsednictva, tedy včetně postu Kejvala i Šumana, ale soud v tom případě rozhodl, že nepodal správnou námitku. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Papež František je v nemocnici kvůli zánětu dýchacích cest, sdělil Vatikán

Papež František je na několik dní hospitalizovaný kvůli onemocnění dýchacích cest. Informoval o tom ve středu. podle agentury AP vatikánský mluvčí Matteo Bruni. Šestaosmdesátiletá hlava katolické církve podle něj nemá koronavirus. Bruni dříve uvedl, že papež do nemocnice v Římě zamířil kvůli plánované zdravotní prohlídce, což později zpochybnila italská média.

Agentura Reuters poukázala na fakt, že se papež ve středu zúčastnil pravidelné generální audience, na které podle ní vypadal, že se těší dobrému zdraví.

František od května loňského roku používá invalidní vozík kvůli chronickým bolestem kolena a v červenci 2021 podstoupil v nemocnici Gemelli operaci tlustého střeva.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Nejtvrdší trest od zrušení poprav. Polku, která zavraždila svou dceru, čeká nejméně půlstoletí ve vězení

Soud v Poznani ve středu poslal na doživotí do vězení ženu, která v roce 2021 zavraždila svoji tříletou dcerku. O podmínečné propuštění bude moci požádat teprve po 50 letech. Portál gazeta.pl píše, že jde o nejtvrdší rozsudek, jaký soud vynesl od zrušení trestu smrti v roce 1998.

Proces s Magdalenou C. týkající se vraždy s mimořádnou krutostí trval skoro rok. Podle soudce Michala Ziemniewského si žena svůj čin předem naplánovala, promyslela a připravila. Holčička Zuzia zemřela při operaci v nemocnici, když se jí lékaři snažili zachránit život. Magdalena C. se k vraždě nepřiznala a vyšetřovatelům říkala, že chtěla spáchat sebevraždu. Nicméně tvrdila, že když svoji dcerku těžce zranila, už jí na to nestačila odvaha.

Soud kromě doživotního trestu odebral Magdaleně C. na deset let volební právo. Dnešní rozsudek není pravomocný, žena se proti němu může odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy