Černý Mrázkův den. Nechytil ani jednu střelu a po třech gólech střídal už v 5. minutě

11. 4. 2024 7:41
Petr Mrázek inkasoval v NHL na ledě St. Louis ze všech tří střel a už v 5. minutě opustil brankoviště Chicaga. Ztrátu Blackhawks nedohnali a prohráli 2:5.
Petr Mrázek
Petr Mrázek | Foto: Reuters

Mrázka, který zastavil v předchozím zápase 44 ze 46 střel, překonal ve 3. minutě dvakrát Jordan Kyrou v rozmezí 42 sekund.

Na českého gólmana vyzrál z úniku střelou z mezikruží a otevřel skóre. Při druhé brance vzal v přečíslení dva na jednoho zodpovědnost na sebe, nepřihrával a prosadil se z levého kruhu k bližší tyči.

Na 3:0 zvýšil v čase 4:37 obránce Torey Krug střelou od modré čáry.

St. Louis vstřelilo gól z první střely i náhradníkovi Arvidu Söderblomovi, žádný jiný tým v této sezoně NHL nenasázel v úvodních sedmi minutách čtyři branky.

Blues výhrou snížilo v Západní konferenci manko na poslední postupové místo do play off na tři body.

Tomáš Hertl podlehl s Vegas v Edmontonu 1:5 a připsal si záporný bod u prvních dvou inkasovaných branek.

Vítězný celek nastoupil bez svého lídra Connora McDavida, který by měl týmu chybět pár dní kvůli zranění v dolní části těla. Kapitán Oilers potřebuje ještě jednu přihrávku, aby se stal čtvrtým hráčem v historii soutěže, který asistoval u sta branek.

V zápase s Vegas jej zastoupili Zach Hyman a Leon Draisaitl, oba si připsali gól a přihrávku. Čestný úspěch obhájce Stanleyova poháru vstřelil Keegan Kolesar ve 48. minutě v oslabení za stavu 0:4.

Hertl strávil na ledě ve svém druhém startu za Vegas téměř sedmnáct minut a nebál se hrát do těla. Připsal si šest srážek a v této činnosti patřil k nejaktivnějším hráčům v utkání. Český centr byl i úspěšný na vhazování, vyhrál jich 11 z 15.

Výsledky NHL:

St. Louis - Chicago 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)

Branky: 3. a 3. Kyrou, 5. Krug, 7. Bolduc, 51. Thomas - 29. Kurashev, 57. Slaggert. Střely na branku: 26:20. Mrázek odchytal za Chicago 4:37 minuty a inkasoval ze všech tří střel. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Kyrou, 2. Thomas, 3. Bolduc (všichni St. Louis).

Edmonton - Vegas 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Branky: 10. Ceci, 26. Ekholm, 29. Hyman, 47. Draisaitl, 50. Holloway - 48. Kolesar. Střely na branku: 25:18. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McLeod, 2. Nugent-Hopkins, 3. Holloway (všichni Edmonton).

Vancouver - Arizona 3:4 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)

Branky: 39. J. Miller, 52. Garland, 57. E. Pettersson - 26. J. Brown, 40. Koljačonok, 42. Guenther, 64. Cooley. Střely na branku: 26:18. Diváci: 18.856. Hvězdy zápasu: 1. Guenther (Arizona), 2. Q. Hughes (Vancouver), 3. Cooley (Arizona).

5. St. Louis 79 42 5 32 232:242 89
6. Minnesota 78 37 10 31 237:249 83
7. Arizona 79 34 5 40 243:264 73
8. Chicago 78 23 5 50 171:273 51