Čech hvězdou. Brankář Dostál se blýskl v NHL při utkání s Ottawou

7. 3. 2024 8:21
Hokejový brankář Lukáš Dostál 29 zákroky pomohl Anaheimu k výhře 2:1 nad Ottawou. Ducks hlavně díky skvělému výkonu českého gólmana vyhráli v NHL třetí z posledních čtyř zápasů.
Sestřih utkání Anaheim - Ottawa | Video: Asociated Press

Dostál inkasoval již ve 3. minutě zápasu, kdy ho překonal sváteční střelec Mark Kastelic. Od té doby ale český gólman zavřel branku a pomohl Anaheimu k obratu.

Po čtyřech minutách druhé třetiny s výrazným přispěním blokujícího obránce srovnal Ryan Strome a v úvodu třetí třetiny dal vítězný gól Alex Killorn.

Český brankář dostal mezi tyčemi Anaheimu potřetí za sebou přednost před Johnem Gibsonem a důvěru splatil dalším povedeným výkonem.

S úspěšností zákroků sahající k 97 procentům byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Z výhry 2:1 se radovalo také Toronto, které díky gólu nejlepšího střelce NHL Austona Matthewse v prodloužení porazilo Buffalo.

Americký kanonýr, jenž se prosadil již po čtyřiapadesáté v sezoně, si v čase 64:20 našel před brankou nahrávku Mitchella Marnera a pohotovou střelou překonal gólmana Ukko-Pekku Luukkonena.

Výsledky NHL:

Anaheim - Ottawa 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 25. R. Strome, 44. Killorn - 3. Kastelic. Střely na branku: 16:30. Dostál za Anaheim odchytal celý zápas, inkasoval jednu branku z 30 střel a úspěšnost zákroků měl 96,7 procenta. Diváci: 16.000. Hvězdy zápasu: 1. Dostál, 2. Killorn, 3. Zellweger (všichni Anaheim).

Toronto - Buffalo 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 23. W. Nylander, 65. Matthews - 27. V. Olofsson. Střely na branku: 27:24. Diváci: 18.624. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. W. Nylander (oba Toronto), 3. V. Olofsson (Buffalo).

Colorado - Detroit 7:2 (2:2, 3:0, 2:0)

Branky: 6., 37. a 40. Makar, 18. MacKinnon, 29. Lehkonen, 48. Drouin, 56. Foudy - 2. Fabbri, 14. Perron. Střely na branku: 54:29. Diváci: 18.132. Hvězdy zápasu: 1. Makar, 2. MacKinnon, 3. Rantanen (všichni Colorado).

5. St. Louis 62 32 3 27 178:191 67
6. Minnesota 62 29 6 27 194:208 64
7. Arizona 62 25 5 32 182:206 55
8. Chicago 63 16 5 42 130:225 37