Moravec je potlučený z pádů, Gjelland přichystal pro biatlonistky peklo

av av
14. 7. 2020 13:31
Čeští biatlonisté si v letní přípravě sahají na dno. Ženský tým po dovolené znovu převzal norský kouč Egil Gjelland a začal pořádně zostra. Muží mají za sebou jedenáctikilometrové stoupání na Kohútku v Beskydech.
View this post on Instagram

Today's hell like homecoming gift from Egi😂

A post shared by Eva Puskarčíková (@eva.kristejn.puskarcikova) on

Něco takového zřejmě nečekaly. České biatlonistky během víkendu na sociálních sítích pobaveně sdílely videa i fotky z návratu norského trenéra k týmu.

Gjelland je na úvod nešetřil a připravil náročný běžecký trénink založený na stupňovaném tempu. "Dnešní peklo jako uvítání od Egila," psala Eva Kristejn Puskarčíková k fotce, na které z kolegyněmi na tartanu dřinu ztěžka vydýchává.

Už předtím, na začátku července v takzvaném testovacím týdnu, mimo jiné vyjížděly na Ještěd. Jasnou dominanci tam ukázala Markéta Davidová. 

"Jela velmi dobře, měla opravdu velký náskok na další holky," uvedl na webu českého biatlonu kouč Jiří Holubec.

Chválil i Jessicu Jislovou, naopak za očekáváním podle něj zůstaly Lucie Charvátová s Evou Kristejn Puskarčíkovou. "Od Lucky jsem čekal víc, ale celkově na testech předváděla dobré výkony. Evče výjezd tolik nevyšel, což může souviset s velkým dusnem, které jí vůbec nesedí," uznal.

Mezi muži se nejvíce blýskl Jakub Štvrtecký. Pouze slova chvály měl pro mladého závodníka Ondřej Rybář a to zejména díky tradičnímu výběhu na Suchánek, který reprezentace k porovnání sil používá už dlouhá léta.

"Kuba nám udělal radost. Výběh absolvujeme dlouhodobě, takže máme porovnání s Michalem Šlesingrem, Ondrou Moravcem nebo Jardou Soukupem, když byli ještě junioři. A Kubův čas byl mezi těmi úplně nejlepšími," prozradil Rybář, staronový hlavní trenér českých mužů.

Pomaleji se v přípravě rozjíždí Michal Krčmář. Nikoli bezdůvodně. Na začátku měsíce měl náročnější program, v Brně absolvoval dvoudenní přijímačky na navazující magisterské studium oboru kondiční trenér a aplikovaná kineziologie.

Při výjezdu na Ještěd zaostával, jak ale dodal Rybář, na pásu si vedl dobře.

Biatlonisté připravující se momentálně v Novém Městě na Moravě se o uplynulém víkendu přesunuli do Beskyd, kde se zúčastnili dvou klasických závodů na kolečkových lyžích. V sobotu 26 kilometrů soupaž v dešti - nejvíce zazářil junior Mikuláš Karlík, v neděli jedenáctikilometrový výjezd na Kohútku - kde se opět ve výborné formě předvedl Štvrtecký.

Nedělní klání bylo extrémně náročné, důkazem budiž informace, kterou přinesly oficiální stránky svazu: servisman české reprezentace Tomáš Schindler během stoupání zavařil motocykl.

Smůlu má zatím v přípravě nejzkušenější člen týmu Ondřej Moravec. Už ho potkaly dvě tvrdé srážky s betonem. V sobotu po pádu krvácel na levé noze.

"Je to podruhé tento týden, spadl jsem i v Novém Městě. Nebylo to příjemné, mám naražený zadek a malíček," vyjmenovával šestatřicetiletý matador.

Po aktuální fázi soustředění budou mít reprezentační celky týdenní volno. Poté, pokud situace dovolí, mají v plánu první zahraniční soustředění v rakouském Ramsau.

 

Právě se děje

Další zprávy