Přibírala na gauči, rozcházela se s biatlonem. Pak ale Wiererová uklidnila Italy

av av
15. 6. 2020 18:15
Kvůli tragickým souvislostem se Italové zdráhají otevřeně hlásat, že jim koronavirová pandemie zachránila potěchu ze sledování největší biatlonové hvězdy. Právě taková jsou ale fakta: Dorothea Wiererová rozptýlila pochyby a rozhodla se pokračovat v kariéře. Z velké části kvůli tomu, jak prožila poslední specifické měsíce.
View this post on Instagram

🌳☀️

A post shared by ᴰᴼᴿᴼᵀᴴᴱᴬ ᵂᴵᴱᴿᴱᴿ ️️ (@dorothea_wierer) on

Na začátku dubna oslavila Wiererová třicáté narozeniny, kromě haldy gratulací si ale přečetla také celou řadu proseb a chlácholení. Populární Italka se totiž ocitla na křižovatce své veleúspěšné kariéry. Vážně zvažovala, že s biatlonem skončí.

"Nejsem rozhodnutá, jestli budu pokračovat. Upřímně řečeno mě uplynulá sezona hodně vyčerpala. Na další trénink teď nemám ani pomyšlení," prohlásila vítězka posledních dvou ročníků Světového poháru.

Když přidala spokojené informace o tom, jak si v karanténě užívá gauče, čokolády a nevadí jí ani přibrat pár kilogramů navíc, začínali fanoušci propadat panice.

Wiererová ostatně už v roce 2018 tvrdila: "Je tolik dalších věcí, které chci dělat. Chci mít děti, být mámou na plný úvazek. Být biatlonistkou do třiceti by mohlo stačit."

Za vrchol své kariéry tehdy neoznačila olympijské hry v Pekingu v roce 2022, ale letošní světový šampionát v domácí Anterselvě. Na něm si Italka dojela pro dvě zlaté a dvě stříbrné medaile, a tak se případný konec nejevil vůbec nereálně.

V koronavirové pauze však měla Wiererová spoustu času přemýšlet, a také odpočívat. Právě to zásadně přispělo k jejímu konečnému rozhodnutí.

V období po sezoně totiž Italka pravidelně zažívala jakési vyhoření zaviněné spoustou mimosportovních a sponzorských aktivit. "Na jaře jsem vždycky vyčerpaná. Loni v dubnu jsem se navíc nezastavila, stala se ze mě mašina, nemohla jsem ani pořádně jíst, jedla jsem v autě při cestách ze schůzky na schůzku," vysvětlila.

Sponzorské povinnosti během pandemie odpadly. 

"Hodně jsem přemýšlela a odpočívala, a rozhodla jsem se pokračovat. Poslechla jsem své tělo a motivaci, která je teď zase velká," uklidnila v rozhovoru pro norskou televizi NRK nejen italské příznivce, protože spoustu fanoušků má i mimo svou vlast.

Zda ale vydrží až do Pekingu 2022, není jisté. "Doufám, že ano, olympiáda by měla být mým posledním cílem. Ale člověk nikdy neví. Příští sezona může být hodně zvláštní, vůbec nevíme, jak to vlastně bude vypadat," vysvětlila. 

Jisté tedy je zatím jen to, že v příštím ročníku bude bojovat o zisk třetího velkého křišťálového glóbu v řadě. Takový hattrick se zatím v historii povedl jediné závodnici: legendární Švédce Magdaleně Forsbergové. Ta mezi lety 1997 a 2002 ovládla sezonu dokonce šestkrát za sebou.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Microsoft chce expandovat do vesmíru, uzavře partnerství se SpaceX

Microsoft uzavře partnerství s firmou SpaceX, chce se svými cloudovými službami expandovat do vesmíru. Americká softwarová společnost o tom v úterý informovala na svém blogu.

Jmenované partnerství společnosti Microsoft umožní napojit její cloudové služby Azure na satelitní síť Starlink společnosti SpaceX. Získá tak náskok před cloudovými službami, jež nabízí společnost Amazon Jeffa Bezose, napsala agentura Reuters.

Společnost SpaceX je známá pro své znovupoužitelné vesmírné rakety a kabiny pro astronauty. Na oběžné dráze má nyní společnost založená Elonem Muskem přes 800 satelitů sítě Starlink, která má v budoucnu umožnit připojení k internetu kdekoli na Zemi. Musk doufá, že síť bude generovat zisk pro jeho další, meziplanetární cíle.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Olympijský vítěz Krpálek kvůli covidu přijde o turnaj v Budapešti

Olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek měl před odjezdem na turnaj v Budapešti pozitivní test na koronavirus. Informoval o tom na svém facebookovém profilu. O první podnik kategorie Grand Slam po osmiměsíční pauze způsobené koronavirovou pandemií tak přijde.

Podobně jako při jiných mezinárodních sportovních akcích této doby jsou testy před startem povinné. Krpálek neprošel. "Testy před odjezdem u mě bohužel prokázaly že jsem pozitivní na covid," uvedl. Bylo mu to líto. "Tak moc jsem se těšil na své první závody, které mají být tento víkend v Budapešti," posteskl si.

Minulý týden se vzhledem k uzavřeným vnitřním sportovištím v Česku vydal na kemp do Polska do Zakopaného. Formu ale nebude teď moci prodat, protože kvůli nákaze musí do izolace. "Řídím se pokyny lékařů, abych byl fit na listopadové mistrovství Evropy v Praze," doplnil.

Evropský šampionát by se měl v Praze uskutečnit od 19. do 21. listopadu. Pořadatelé navzdory aktuální dramatické epidemiologické situaci v Česku v jeho konání doufají. "Zatím všechny naše přípravy pokračují tak, že se mistrovství Evropy v Praze uskuteční," uvedl v pondělí pro web iSport.cz předseda Českého svazu juda Jiří Dolejš.

V Budapešti by se při Krpálkově absenci mělo představit sedm českých reprezentantů, šest mužů a Renata Zachová.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Běloruské úřady zakročily proti kanálu Nexta, který informuje o protestech. Zařadily je na seznam extremistů

Běloruský soud rozhodl o zařazení informačního kanálu NEXTA-Live na sociální síti Telegram i jeho loga na seznam extremistických materiálů, informuje dnes agentura Belta s odvoláním na nejvyšší soud. Kanál, který na platformě Telegram podle agentury AFP sledují dva miliony lidí, vešel v poslední době do podvědomí především jako jeden z hlavních zdrojů informací o protirežimních protestech, které v Bělorusku vypukly po srpnových prezidentských volbách.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Rusko je připraveno zmrazit počet jaderných hlavic, USA to vítají

Rusko je připraveno na rok zmrazit počet svých jaderných hlavic, pokud Spojené státy učiní totéž. Uvedlo to v úterý ruské ministerstvo zahraničí. Mělo by jít o součást ročního prodloužení stávající vzájemné odzbrojovací dohody, jejíž platnost vyprší v únoru. Washington ruské vyjádření přivítal a hlásí ochotu okamžitě začít jednat o dokončení úmluvy.

Šéf Kremlu Vladimir Putin minulý týden navrhl Washingtonu alespoň o rok bez jakýchkoli podmínek platnou dohodu prodloužit. USA však takový návrh bez závazku zmrazit počet jaderných hlavic označily za nepřijatelný.

Úterní prohlášení ruského ministerstva zahraničí ohlašující změnu stanoviska podle světových tiskových agentur znovu posiluje šance na to, že platnost posledního rusko-amerického paktu o kontrole strategických jaderných zbraní příští rok neskončí. Krok naznačuje, že propast mezi pozicemi dvou stran se zmenšila, píše agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy