Přibírala na gauči, rozcházela se s biatlonem. Pak ale Wiererová uklidnila Italy

av av
15. 6. 2020 18:15
Kvůli tragickým souvislostem se Italové zdráhají otevřeně hlásat, že jim koronavirová pandemie zachránila potěchu ze sledování největší biatlonové hvězdy. Právě taková jsou ale fakta: Dorothea Wiererová rozptýlila pochyby a rozhodla se pokračovat v kariéře. Z velké části kvůli tomu, jak prožila poslední specifické měsíce.
View this post on Instagram

🌳☀️

A post shared by ᴰᴼᴿᴼᵀᴴᴱᴬ ᵂᴵᴱᴿᴱᴿ ️️ (@dorothea_wierer) on

Na začátku dubna oslavila Wiererová třicáté narozeniny, kromě haldy gratulací si ale přečetla také celou řadu proseb a chlácholení. Populární Italka se totiž ocitla na křižovatce své veleúspěšné kariéry. Vážně zvažovala, že s biatlonem skončí.

"Nejsem rozhodnutá, jestli budu pokračovat. Upřímně řečeno mě uplynulá sezona hodně vyčerpala. Na další trénink teď nemám ani pomyšlení," prohlásila vítězka posledních dvou ročníků Světového poháru.

Když přidala spokojené informace o tom, jak si v karanténě užívá gauče, čokolády a nevadí jí ani přibrat pár kilogramů navíc, začínali fanoušci propadat panice.

Wiererová ostatně už v roce 2018 tvrdila: "Je tolik dalších věcí, které chci dělat. Chci mít děti, být mámou na plný úvazek. Být biatlonistkou do třiceti by mohlo stačit."

Za vrchol své kariéry tehdy neoznačila olympijské hry v Pekingu v roce 2022, ale letošní světový šampionát v domácí Anterselvě. Na něm si Italka dojela pro dvě zlaté a dvě stříbrné medaile, a tak se případný konec nejevil vůbec nereálně.

V koronavirové pauze však měla Wiererová spoustu času přemýšlet, a také odpočívat. Právě to zásadně přispělo k jejímu konečnému rozhodnutí.

V období po sezoně totiž Italka pravidelně zažívala jakési vyhoření zaviněné spoustou mimosportovních a sponzorských aktivit. "Na jaře jsem vždycky vyčerpaná. Loni v dubnu jsem se navíc nezastavila, stala se ze mě mašina, nemohla jsem ani pořádně jíst, jedla jsem v autě při cestách ze schůzky na schůzku," vysvětlila.

Sponzorské povinnosti během pandemie odpadly. 

"Hodně jsem přemýšlela a odpočívala, a rozhodla jsem se pokračovat. Poslechla jsem své tělo a motivaci, která je teď zase velká," uklidnila v rozhovoru pro norskou televizi NRK nejen italské příznivce, protože spoustu fanoušků má i mimo svou vlast.

Zda ale vydrží až do Pekingu 2022, není jisté. "Doufám, že ano, olympiáda by měla být mým posledním cílem. Ale člověk nikdy neví. Příští sezona může být hodně zvláštní, vůbec nevíme, jak to vlastně bude vypadat," vysvětlila. 

Jisté tedy je zatím jen to, že v příštím ročníku bude bojovat o zisk třetího velkého křišťálového glóbu v řadě. Takový hattrick se zatím v historii povedl jediné závodnici: legendární Švédce Magdaleně Forsbergové. Ta mezi lety 1997 a 2002 ovládla sezonu dokonce šestkrát za sebou.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

V domově důchodců v Unhošti hořelo, hasiči evakuovali přes 100 lidí

Hasiči v sobotu v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v prostorách, kde je kadeřnictví. Hasiči z budovy evakuovali přes 100 lidí - 87 seniorů a 16 zaměstnanců. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů. Po uhašení požáru a odvětrání se klienti i personál mohli do domova vrátit, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17:15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil kadeřnictví, které je součástí areálu. "Požár se nerozšířil, ale byly zakouřené chodby. Kvůli tomu byla nutná evakuace," uvedl Gabriel.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu a po 18:45 oheň zcela uhasili. Ve 20:00 zásah ukončili, na místě zůstali jen vyšetřovatelé. Co bylo příčinou požáru, zatím není známo.

Další zprávy