Přibírala na gauči, rozcházela se s biatlonem. Pak ale Wiererová uklidnila Italy

av av
15. 6. 2020 18:15
Kvůli tragickým souvislostem se Italové zdráhají otevřeně hlásat, že jim koronavirová pandemie zachránila potěchu ze sledování největší biatlonové hvězdy. Právě taková jsou ale fakta: Dorothea Wiererová rozptýlila pochyby a rozhodla se pokračovat v kariéře. Z velké části kvůli tomu, jak prožila poslední specifické měsíce.
View this post on Instagram

🌳☀️

A post shared by ᴰᴼᴿᴼᵀᴴᴱᴬ ᵂᴵᴱᴿᴱᴿ ️️ (@dorothea_wierer) on

Na začátku dubna oslavila Wiererová třicáté narozeniny, kromě haldy gratulací si ale přečetla také celou řadu proseb a chlácholení. Populární Italka se totiž ocitla na křižovatce své veleúspěšné kariéry. Vážně zvažovala, že s biatlonem skončí.

"Nejsem rozhodnutá, jestli budu pokračovat. Upřímně řečeno mě uplynulá sezona hodně vyčerpala. Na další trénink teď nemám ani pomyšlení," prohlásila vítězka posledních dvou ročníků Světového poháru.

Když přidala spokojené informace o tom, jak si v karanténě užívá gauče, čokolády a nevadí jí ani přibrat pár kilogramů navíc, začínali fanoušci propadat panice.

Wiererová ostatně už v roce 2018 tvrdila: "Je tolik dalších věcí, které chci dělat. Chci mít děti, být mámou na plný úvazek. Být biatlonistkou do třiceti by mohlo stačit."

Za vrchol své kariéry tehdy neoznačila olympijské hry v Pekingu v roce 2022, ale letošní světový šampionát v domácí Anterselvě. Na něm si Italka dojela pro dvě zlaté a dvě stříbrné medaile, a tak se případný konec nejevil vůbec nereálně.

V koronavirové pauze však měla Wiererová spoustu času přemýšlet, a také odpočívat. Právě to zásadně přispělo k jejímu konečnému rozhodnutí.

V období po sezoně totiž Italka pravidelně zažívala jakési vyhoření zaviněné spoustou mimosportovních a sponzorských aktivit. "Na jaře jsem vždycky vyčerpaná. Loni v dubnu jsem se navíc nezastavila, stala se ze mě mašina, nemohla jsem ani pořádně jíst, jedla jsem v autě při cestách ze schůzky na schůzku," vysvětlila.

Sponzorské povinnosti během pandemie odpadly. 

"Hodně jsem přemýšlela a odpočívala, a rozhodla jsem se pokračovat. Poslechla jsem své tělo a motivaci, která je teď zase velká," uklidnila v rozhovoru pro norskou televizi NRK nejen italské příznivce, protože spoustu fanoušků má i mimo svou vlast.

Zda ale vydrží až do Pekingu 2022, není jisté. "Doufám, že ano, olympiáda by měla být mým posledním cílem. Ale člověk nikdy neví. Příští sezona může být hodně zvláštní, vůbec nevíme, jak to vlastně bude vypadat," vysvětlila. 

Jisté tedy je zatím jen to, že v příštím ročníku bude bojovat o zisk třetího velkého křišťálového glóbu v řadě. Takový hattrick se zatím v historii povedl jediné závodnici: legendární Švédce Magdaleně Forsbergové. Ta mezi lety 1997 a 2002 ovládla sezonu dokonce šestkrát za sebou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 57 minutami

Na Děčínsku se v sobotu navečer převrátil traktor, zemřeli dva lidé

Na Děčínsku u Dolních Habartic v sobotu navečer zemřeli muž a žena, s nimiž se převrátil traktor. Okolnosti tragické nehody policie dál vyšetřuje.

Traktor se dvěma lidmi se převrátil kolem 18:00. "Utrpěli zranění neslučitelné se životem a bohužel na místě jim podlehli. Na místo vzlétl vrtulník a vyjela i sanita, bohužel už těmto osobám jsme nemohli pomoci," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Podle regionální mluvčí policie Aleny Bartošové je šetření příčiny tragické nehody na začátku. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Karlovarský kapitán Vondráček dostal třízápasový trest za účast v bitce

Hokejový útočník Tomáš Vondráček z Karlových Varů dostal od disciplinární komise extraligy třízápasový trest za účast v bitce v závěru pátečního utkání 7. kola ve Zlíně. Kapitán Energie se zapojil do šarvátky s obráncem Tomášem Žižkou poté, co na led skočil ze střídačky. Jednozápasový trest dostal litvínovský útočník Martin Havelka, který fauloval Davida Kašeho.

Vondráček se do bitky s Žižkou, kterou odstartoval kontakt zlínského kapitána s brankářem Karlových Varů Filipem Novotným, zapojil i přesto, že v momentě jejího začátku nebyl na ledě. Od rozhodčích Reného Hradila a Filipa Vrby za to dostal vedle pětiminutového trestu i osobní trest do konce utkání.

"V okamžiku zahájení šarvátky nebyl na ledové ploše, ale opustil hráčskou lavici a po příjezdu napadl protihráče zaměstnaného konfliktem s dalším soupeřem. V úderech do helmy a nechráněné části obličeje pokračoval i nadále, přičemž se agresivním způsobem zbavil čárového rozhodčího, který se snažil šarvátku přerušit a zabránit, aby se dostal do blízkosti protihráče," uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě s tím, že Vondráčkovi zároveň udělil i pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

Karlovarský útočník tak nuceně vynechá zápasy v Pardubicích, Třinci a Mladé Boleslavi. Trest v horní polovině možné sazby dostal Vondráček i proto, že v uplynulých dvou letech byl dvakrát trestaný.

Havelka dostal jednozápasový trest za faul na Kašeho v polovině druhé třetiny pátečního zápasu, za který jej ale rozhodčí Vladimír Pešina a Oldřich Hejduk nevyloučili. Disciplinární komise jej však na základě podnětu Sparty řešila.

"Zneužil situace, kdy byl protihráč po předchozím pokusu o zakončení ve snížené pozici a měl minimální šanci se střetu bránit, k tomu, aby cíleně změnil směr své jízdy a zasáhl ho. Před střetem nezvýšil rychlost, ruce držel u těla a před zákrokem se neodrazil, jednoznačně však zneužil protihráčovy situace a porušil zásadu, že je povinen postupovat tak, aby zásahem do hlavy nebo krku neohrozil zdraví protihráče," uvedl Ujčík. Havelka vynechá dnešní utkání 8. kola proti Plzni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy