Jedna rána nespadla. Biatlonistka Davidová tak přišla o umístění v elitní desítce

16. 12. 2022 16:33
České biatlonistky se ve sprintu Světového poháru v Annecy do první desítky neprosadily, nejlepší byla šestnáctá Markéta Davidová.
Markéta Davidová
Markéta Davidová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Pětadvacetiletá závodnice udělala na střelnici jednu chybu vestoje a nenavázala po týdnu na druhé místo z Hochfilzenu. Davidová ztratila na vítěznou Švédku Annu Magnussonovou 51 vteřin, měla 19. běžecký čas.

Bodovala také na střelnici bezchybná Jessica Jislová, která skončila šestadvacátá. Lucie Charvátová byla po čtyřech chybách 67., Eliška Václavíková obsadila 78. místo.

Davidová vyrazila do závodu s číslem 33. První položku odstřílela bez chyby za 24 sekund. Při další střelbě vestoje jí ale "nespadla" těsná druhá rána a musela na trestné kolo. Přišla tím o umístění v elitní desítce, od níž ji dělilo téměř patnáct vteřin. V pořadí Světového poháru klesla biatlonistka z Janova nad Nisou z pátého na sedmé místo.

Sedmadvacetiletá Magnussonová si připsala první individuální vítězství v kariéře díky stoprocentní střelbě a čtvrtému nejrychlejšímu běhu. Druhá skončila její krajanka Linn Perssonová, třetí byla Němka Denise Herrmannová-Wicková.

O nečekaný výsledek se postarala také domácí Francouzka Sophie Chauveauová, která do poslední chvíle atakovala stupně vítězů a skončila čtvrtá.

Program v Annecy bude pokračovat v sobotu stíhacími závody mužů a žen.

SP v biatlonu v Annecy (Francie):

Ženy - sprint (7,5 km): 1. Magnussonová 21:04,7 (0 tr. okruhů), 2. Perssonová (obě Švéd.) -12,8 (1), 3. Herrmannová-Wicková (Něm.) -15,2 (1), 4. Chauveauová -19,9 (0), 5. Ederová (Fin.) -21,3 (1), 6. Vittozziová (It.) -31,8 (0), …16. Davidová -51,5 (1), 26. Jislová -1:02,7 (0), 67. Charvátová -2:31,8 (4), 78. Václavíková (všechny ČR) -3:17,6 (2).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 21 závodů): 1. Simonová (Fr.) 336, 2. Herrmannová-Wicková 300, 3. Vittozziová 282, 4. Tandrevoldová (Nor.) 268, 5. Perssonová 264, 6. E. Öbergová 255, …7. Davidová 251, 44. Jislová 27, 52. Voborníková 12, 61. Václavíková 2.