Česko slaví další biatlonovou medaili. Vinklárková má bronz z letního sprintu

26. 8. 2023 16:10
Tereza Vinklárková získala na mistrovství světa v letním biatlonu v Osrblie bronzovou medaili ve sprintu, a byla tak nejlepší ze šestice českých reprezentantek.
Tereza Vinklárková
Tereza Vinklárková | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Čtyřiadvacetiletá Vinklárková dosáhla na první individuální medaili na akcích IBU díky bezchybné střelbě.

Na vítěznou Tuuli Tomingasovou z Estonska ztratila 13,5 sekundy.

"Bylo to hrozné, myslela jsem si, že to poslední kolo nikdy neskončí," svěřila se Vinklárková.

"Myslela jsem, že ztrácím na každém metru, ale naštěstí to asi nebylo tak strašné. Takhle moc jsem se už dlouho nevyčerpala, ale za tu medaili to, doufám, stálo," řekla České televizi.

Do top 10 se vešly ještě tři české biatlonistky. Šestá byla se třemi trestnými okruhy Lucie Charvátová, devátá se stejnou střeleckou bilancí Markéta Davidová a elitní desítku uzavřela se dvěma chybami Tereza Voborníková.

Mužům se dnes na Slovensku hlavně vinou nepřesné střelby nedařilo, nejlepší z nich byl stříbrný medailista z pátečního supersprintu Tomáš Mikyska, který obsadil 24. místo.

Mistrovství světa v letním biatlonu v Osrblie - sprint:

Ženy (6 km): 1. Tomingasová (Est.) 16:51,5 (1 trest. okruh), 2. Sparková (Něm.) -1,9 (0), 3. Vinklárková -13,5 (0), …6. Charvátová -32,7 (3), 9. Davidová -44,2 (3), 10. Voborníková -48,6 (2), 19. Otcovská -1:19,2 (2), 25. Jislová (všechny ČR) -1:53,1 (3).

Muži (7,5 km): 1. Claude (Belg.) 17:52,6 (0 trest. okruhů), 2. Rastorgujevs (Lot.) -20,1 (1), 3. Strolia (Lit.) -27,1 (1), …24. Mikyska -1:24,3 (4), 30. Mánek -1:46,5 (2), 32. Karlík -1:50,1 (4), 34. Hornig -2:02,0 (3), 36. Štvrtecký -2:04,0 (5), 37. Mareček (všichni ČR) -2:04,6 (4).