Češi byli znovu pomalí. Krčmář vybílil terče, ale skončil dvacátý. Vyhrál suverén Bö

14. 12. 2018 15:57
Norský biatlonista Johannes Thingnes Bö vyhrál sprint v Hochfilzenu a připsal si třetí vítězství ve Světovém poháru za sebou.
Michal Krčmář.
Michal Krčmář. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Z českých reprezentantů v Rakousku bodoval pouze Michal Krčmář, jenž obsadil 20. místo.

Pětadvacetiletý Bö triumfoval minulý týden ve sprintu a stíhačce v Pokljuce a v Tyrolsku na svá vítězství ze Slovinska navázal. Lídr SP musel na jedno trestné kolo, i tak ale porazil o 8,6 sekundy bezchybného Martina Fourcadea. Francouz na úvod sezony vyhrál v Pokljuce vytrvalostní závod a od té doby už vítězí jen Bö. Třetí dnes dojel Němec Benedikt Doll.

Stříbrný olympijský medailista ze sprintu Krčmář střílel čistě, ale pomalejší běh ho odsunul na konec druhé desítky s odstupem 1:10,3 za vítězem.

Sobotní stíhačku spolu s ním pojedou dnes 46. Michal Šlesingr a 57. Ondřej Moravec. Postup těsně unikl devatenáctiletému Jakubovi Štvrteckému, jenž v druhém startu v SP v kariéře obsadil 61. pozici. Adam Václavík byl šestaosmdesátý.

V sobotu se v dějišti loňského mistrovství světa jedou stíhací závody mužů i žen a v neděli jsou poprvé v sezoně na programu štafety.

Závod SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):

Muži - sprint 10 km:

1. J. T. Bö (Nor.) 24:49,2 (1 trest. okruh), 2. M. Fourcade (Fr.) -8,6 (0), 3. Doll (Něm.) -10,2 (0), 4. Guigonnat (Fr.) -25,9 (0), 5. Peiffer (Něm.) -27,9 (0), 6. Eberhard (Rak.) -30,0 (1), 7. Desthieux (Fr.) -36,3 (1), 8. Loginov (Rus.) -38,5 (1), 9. Fak (Slovin.) -46,3 (0), 10. Christiansen (Nor.) -50,8 (0), …20. Krčmář 1:10,3 (0), 46. Šlesingr -1:53,5 (1), 57. Moravec -2:04,2 (2), 61. Štvrtecký -2:09,7 (3), 86. Václavík (všichni ČR) -2:56,5 (4).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 26 závodů): 1. J. T. Bö 216, 2. Guigonnat 162, 3. Eder 150, 4. Loginov 142, 5. M. Fourcade 131, 6. Desthieux 117, …10. Krčmář 102, 29. Moravec 50.