Biatlonisté byli ve štafetě v Ruhpoldingu devátí, Norové protáhli vítěznou sérii

11. 1. 2024 16:57

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Michal Krčmář, Jonáš Mareček a Vítězslav Hornig skončili devátí ve štafetě Světového poháru v Ruhpoldingu. Výběr trenéra Michaela Málka dlouho bojoval o nejlepší umístění v sezoně, doplatil ale ve třetím úseku na Marečkovo trestné kolo po střelbě vestoje. Pojedenácté za sebou zvítězili Norové, kteří porazili o 45 vteřin domácí Němce. Třetí byli Italové.

Čeští biatlonisté nezopakovali šesté místo z minulého podniku v Oberhofu, přesto zaznamenali druhý nejlepší výsledek v sezoně. Vedle trestného kola sedmkrát dobíjeli a zaostali za vítěznými Nory o dvě minuty a 18 vteřin. Další štafeta se uskuteční v únoru na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě.

Závod SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Muži - štafeta (4×7,5 km): 1. Norsko (Laegreid, Dale-Skjevdal, T. Bö, Christiansen) 1:09:49,6 (0 tr. okruhů + 8 dobíjení), 2. Německo (Strelow, Kühn, Doll, Nawrath) -45,0 (2+7), 3. Itálie (Zeni, Bionaz, Hofer, Giacomel) -58,7 (0+10), 4. Francie -1:11,0 (1+10), 5. Rakousko -1:22,8 (0+2), 6. Slovinsko -1,23,8 (0+2), … 9. Česko (Mikyska, Krčmář, Mareček, Hornig) -2:18,2 (1+7).