Bezchybná Jislová. Česká biatlonistka neminula ani jeden terč a brala jedenácté místo

19. 1. 2024 17:54
Biatlonistka Jessica Jislová odstřílela bezchybně dnešní zkrácený vytrvalostní závod v Anterselvě a obsadila jedenáctou příčku.
Jessica Jislová při vytrvalostním závodu SP v Anterselvě
Jessica Jislová při vytrvalostním závodu SP v Anterselvě | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Stejně jako ve čtvrtek biatlonisté ani ženy neabsolvovaly plnou zátěž nejdelšího závodu.

S ohledem na náročný program jim pořadatelé vyšli vstříc a s předstihem naplánovali trať dlouhou 12,5 místo 15 kilometrů.

Z toho plynula penalizace 45 sekund místo minuty za chyby na střelnici.

Jislová potvrdila, že je nejspolehlivější střelkyní českého týmu. Ačkoliv se v italském středisku točil vítr, jako jedna z pouhých čtyř závodnic sestřelila všech dvacet terčů.

"Na střelnici jsem s tím hodně spokojená. Před poslední stojkou jsem byla dost nervózní celé kolo," prozradila Jislová v České televizi.

"Snažila jsem se uklidňovat a být přítomná na té střelbě. Při poslední ráně už jsem se klepala. Jsem na sebe pyšná, jak jsem to zvládla," pochválila se.

Na trati na nejlepší ztrácela. "Moc dobře jsem se tam necítila. Ani jsem nikoho nepotkávala a tak jsem si řekla, že se budu soustředit na střelbu. A pak jsem tam nechala všechno v posledním kole," svěřila se.

V něm ve srovnání s pořadím po poslední položce na dálku porazila Ukrajinku Anastasiji Merkušynovou a domácí Italku Dorotheu Wiererovou.

Běžecky se dařilo Markétě Davidové. Mistryně světa v této disciplíně z roku 2021 měla osmý běžecký čas, ale minula pět terčů, takže obsadila 27. místo.

O čtyři místa za ní skončila se třemi chybami Tereza Voborníková. Naopak Lucie Charvátová tentokrát nebodovala; po šesti minelách brala 48. příčku.

Životní závod v elitním seriálu odjela Švýcarka Lena Häckiová-Grossová a připsala si první výhru. Ani jednou neminula, solidně běžela a zvítězila o dvacet vteřin před Francouzkou Julií Simonovou, která udělala dvě chyby. Třetí skončila s jednou penalizací další Francouzka Lou Jeanmonotová.

Osmadvacetiletá Häckiová-Grossová byla do dneška jen dvakrát v SP na stupních vítězů, jejím maximem byla druhá příčka z prosincového stíhacího závodu v Hochfilzenu.

V čele průběžného pořadí SP zůstala Norka Ingrid Landmark Tandrevoldová. Od 20. do 24. místa jsou vměstnány Voborníková, Jislová a Davidová, které se tak zúčastní nedělního závodu s hromadným startem.

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Ženy - vytrvalostní závod (12,5 km): 1. Häckiová-Grossová (Švýc.) 36:49,02 (0), 2. Simonová -20,2 (2), 3. Jeanmonnotová (obě Fr.) -31,4 (1), 4. Voigtová (Něm.) -37,2 (0), 5. Arnekleivová -41,1 (1), 6. Knottenová (obě Nor.) -52,2 (1), …11. Jislová -1:57,9 (0), 27. Davidová -3:28,8 (5), 31. Voborníková -3:35,5 (3), 48. Charvátová (všechny ČR) -4:49,1 (6).

Průběžné pořadí SP (po 13 z 21 závodů): 1. Tandrevoldová (Nor.) 695, 2. Braisazová-Bouchetová (Fr.) 657, 3. Vittozziová (It.) 631, 4. E. Öbergová (Švéd.) 572, 5. Simonová 572, 6. Preussová (Něm.) 539, …20. Voborníková 199, 21. Jislová 179, 24. Davidová 161, 33. Charvátová 110.