Rudolf Černík Rudolf Černík
29. 4. 2024 12:43
Podívejte se na úchvatný gól, kterým hokejový obránce Cale Makar přispěl v 1. kole play off NHL k vítězství Colorada 5:1 nad Winnipegem. Jeho celek vede v sérii 3:1 a jediná výhra ho dělí od postupu.
Parádní sólo Calea Makara v utkání proti Winnipegu | Video: NHL.com

Pětadvacetiletý rodák z Calgary sebral puk za vlastní brankou, prohodil ho mezi nohama jednoho soupeře, obratně se vyhnul dalšímu, projel až do útočného pásma soupeře a přesnou ranou překonal gólmana Connora Hellebuycka v kleci Jets.

Makar tak ve 36. minutě zvýšil na 3:1, těsně před koncem druhé třetiny přidalo Colorado ještě jednu trefu a Hellebuyck už po přestávce do hry nezasáhl.

Místo přepustil náhradníkovi Laurentu Brossoitovi, jenž inkasoval v závěrečném dějství ještě jeden gól.

Makar, který si v utkání připsal i asistenci, byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Ocenění pro největší star uzmul Valerij Ničuškin, který se blýskl hattrickem.

Avalanche v sérii prohráli úvodní souboj, od té doby jsou však stoprocentní a po třech triumfech mají namířeno do konferenčního semifinále.

"V prvním zápase jsme udělali chyby, ale dokázali jsme se z nich poučit. Odhodlání týmu bylo výborné," liboval si trenér Jared Bednar.

Poklonu Coloradu vysekl také elitní centr Jets Mark Scheifele. "Hrají v úplně jiné intenzitě než v základní části. Jejich beci začali dávat puky rychle od hole a jsou všude o krok dřív než my," chválil protivníkovy zadáky včetně Makara.

"Zatím nejsme schopni na jejich tempo reagovat," doplnil Scheifele.