reklama

VIDEO Pirlo, Zidane, Totti, Postiga. Panenka má následovníky

Kyjev - Andrea Pirlo, italský záložník, v neděli večer na olympijském stadionu v Kyjevě oživil legendu. Českou legendu. Antonín Panenka se ve finále Eura v roce 1976 zapsal do historie geniálně provedenou penaltou.

Jeho vyhlášený "dloubáček" od té doby zopakovalo mnoho fotbalistů. Někteří úspěšně, jiní méně. Jihoamerická televize již dříve zveřejnila video deseti nejpovedenějších nástupců českého fotbalisty.

Z něj vyplývá, že Pirlo už jednou fotbalivou "kulišárnu" použil. A přidali se i další. Například Francesco Totti v italské Serii A, Portugalec Helder Postiga na Euru 2004 proti Anglii, nebo Zinedine Zidane ve finále světového šampionátu v roce 2006. Právě Zidane pomyslnou anketu o nejlepší "panenkovskou" penaltu vyhrál.

Sport - 25. 6. 2012 13:31

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama