reklama

Ouha. Němci přišli o svou nejlepší fanynku

Německá kancléřka Angela Merkelová takto fandila při zápase Německo - Řecko ve čtvrtfinále (snímek sestavil německý list Die Welt) Německá kancléřka Angela Merkelová takto fandila při zápase Německo - Řecko ve čtvrtfinále (snímek sestavil německý list Die Welt) Foto: Die Welt

Berlín, VaršavaDruhé semifinále fotbalového Eura může nabídnout mnohem záživnější podívanou, než trochu bezkrevný souboj Portugalsko – Španělsko, okořeněný pouze penaltovým rozstřelem na konci. Tak praví většina expertních předpovědí před zápasem Německo - Itálie.

Němci i Italové převádějí dosud na turnaji fotbal, na který se dá opravdu s potěšením koukat. Jenže večer přijde předpokládaný favorit zápasu – Němci – o svou nejvěrnější fanynku, spolkovou kancléřku Angelu Merkelovou. Těžko říct, zda bude moci politička znovu emotivně prožívat utkání svých „zlatých kluků“, jak je nazvala, protože na summitu Evropské unie bude přece jen jiná atmosféra než v hledišti stadionu ve Varšavě.

Fotbalový SMS servis

Plánuje se, že Merkelová bude dostávat hlášení o stavu zápasu prostřednictvím SMS.

Že za to Merkelová umí vzít, pokud je v hledišti, dokládá snímek poskládaný redakcí německého listu Die Welt.

Tentýž list dokonce ve svém dnešním vydání sestavil seznam 11 důvodů, proč je teď, v dobách ekonomické krize, fotbal tak důležitý. Přesněji: 11 důvodů, proč Merkelová raději tráví čas díváním se na svěřence Joachima Löwa než s politiky krachující eurozóny. Němci - zvlášť Merkelová - by o tom něco měli vědět, protože většinu z řešení, na kterých se eurozóna shodne, platí ze své kapsy.

Sport - 28. 6. 2012 13:50

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama