Wawrinka začal na Štvanici výhrou ve třech setech

17. 8. 2020 17:25

Trojnásobný grandslamový šampion Švýcar Stan Wawrinka vstoupil do tenisového challengeru v Praze třísetovou výhrou. Rusa Romana Safjullina, který v prvním kole vyřadil Lukáše Rosola, dnes na štvanické antuce zdolal 6:1, 4:6, 6:1. Se 189. hráčem světového žebříčku strávil Wawrinka na kurtu téměř dvě hodiny. Jeho dalším soupeřem bude Němec Oscar Otte, kterému patří 216. místo v pořadí ATP.

Wawrinka se rozhodl v Praze na dvou challengerech otestovat svou formu po dlouhé zápasové pauze vynucené koronavirem. Aktuálně sedmnáctý hráč světa se chce rozehrát před antukovou sezonou v Evropě, zářijové US Open vynechá.

V utkání druhého kola se Safjullinem rychle vedl 5:0, až pak si ruský hráč dokázal udržet podání. Hladké prohře v prvním setu však nezabránil. Také v druhé sadě Wawrinka jako první v třetím gamu získal soupeřův servis, ale někdejší vítěz juniorky na Australian Open mu vzápětí oplatil stejnou mincí. V desáté hře třiadvacetiletý Rus předvedl další brejk a překvapivě sebral o dvanáct let staršímu favoritovi set. Třetí sada však byla opět jednoznačnou záležitostí švýcarské hvězdy.