Švancara rozjásal Straku, Příbram remizovala v Boleslavi

22. 7. 2013 19:50
Mladá Boleslav nepotvrdila roli favorita a na domácím hřišti pouze remizovala s Příbramí.
František Straka.
František Straka. | Foto: CPA

Mladá Boleslav - Tenhle tým že má prohánět Plzeň a Spartu? Ne ne, Mladé Boleslavi se úvod do letošního ročníku Gambrinus ligy vůbec nepovedl. Středočeši i s posilami Štajnerem a Štípkem na domácím hřišti po matném výkonu pouze remizovali s Příbramí 1:1.

V první půli sice poslal Boleslav do vedení záložník Jasmin Ščuk, sedm minut před koncem ale srovnal zkušený útočník Petr Švancara a rozjásal tak svého nového trenéra Františka Straku.

Švancara: Jsem šťastný za mančaft

"Jsem šťastný, že ten gól padl, že jsem jako útočník dal branku, ale hlavně jsem šťastný za mančaft. Kluci měsíc dřeli a zaslouží si to. Na individuální statistiky se nedívám," řekl v rozhovoru pro Českou televizi Švancara, který byl vyhlášen mužem zápasu.

V první půli mohli domácí rozhodnout zápas, ale sám útočník Chramosta neproměnil tři vyložené šance. Po obrátce mohl zvýšit na rozdíl dvou branek Štajner, ale po kličce brankářovi trefil jen boční síť.

Nakonec tedy o dělbě bodů rozhodl pětatřicetiletý Švancara, který obešel brankáře Millera a trefil se z ostrého úhlu.

1. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 1:1 (1:0)

Branky: 41. Ščuk - 83. Švancara. Rozhodčí: Příhoda - Wilczek, Pilný. ŽK: Kysela, Jarolím - Mišůn, Švancara, Divíšek. Diváci: 3278.

Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Kúdela, Fabián - Ščuk (79. Brunclík), Jarolím - Zahustel (88. Bořil), Štajner, Štípek (80. Mareš) - Chramosta. Trenér: Minář.

Příbram: Hruška - Jugas, Mišůn, Hájovský, Divíšek - Pleško (46. Danoski), Tarczal, Abraham (65. T. Pilík), Brandner (80. Stratil) - Krbeček, Švancara. Trenér: Straka.

1. Plzeň 1 1 0 0 5:0 3
2. Sparta 1 1 0 0 4:1 3
3. Teplice 1 1 0 0 3:2 3
4. Liberec 1 1 0 0 2:1 3
5. Dukla 1 0 1 0 1:1 1
Mladá Boleslav 1 0 1 0 1:1 1