Sestry Fruhvirtovy nevyužily v Madridu svou šanci. V prvním kole končí i Siniaková

23. 4. 2024 17:51
Brenda Fruhvirtová podlehla v úvodním kole antukového turnaje v Madridu po dobře rozehraném prvním setu 5:7, 3:6 Arantxe Rusové z Nizozemska. Dohrála i starší ze sester Fruhvirtových Linda, která Irině-Camelii Beguové z Rumunska podlehla 4:6 a 6:7. V letošní antukové premiéře neuspěla ani Kateřina Siniaková, jež prohrála 2:6, 6:7 s argentinskou tenistkou Nadiou Podoroskou.
Brenda Fruhvirtová.
Brenda Fruhvirtová. | Foto: Reuters

Sedmnáctileté Brendě Fruhvirtové proti o 16 let starší a 59 míst lépe postavené soupeřce vyšel vstup do zápasu. Ujala se vedení 4:0 a ještě za stavu 5:2 byla blízko zisku sady. Nedostala se ale ani k setbolu a Rusová pěti získanými gamy za sebou skóre otočila. Na začátku druhé sady sice 106. hráčka žebříčku Fruhvirtová zastavila sérii čtyř prohraných podání, od stavu 3:3 však zkušená Nizozemka vyhrála tři gamy za sebou a tím i zápas.

Talentovaná Fruhvirtová tak při letošním čtvrtém startu na WTA Tour poprvé nevyhrála zahajovací zápas. Stejně jako v březnu v Miami se do hlavní soutěže dostala na divokou kartu.

Na neúspěch mladší sestry posléze navázala osmnáctiletá Linda. V první sadě neudržela vedení 3:1 a ve druhém setu sice vymazala ztrátu 0:4, ale v tie-breaku Beguové podlehla jednoznačně 0:7.

Čtyřicátá hráčka žebříčku Siniaková se měla v Madridu původně utkat s krajankou Marií Bouzkovou, jež se ale kvůli zranění krátce před startem turnaje odhlásila. S šestašedesátou hráčkou světa Podoroskou se Siniaková střetla podruhé a stejně jako loni v září v Ning-po s ní prohrála ve dvou setech.

Tenisový turnaj mužů a žen v Madridu (antuka):

Ženy (dotace 7,679.965 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

Beguová (Rum.) - L. Fruhvirtová (ČR) 6:4, 7:6 (7:0), Mariaová (Něm.) - Stearnsová (USA) 6:7 (4:7), 6:2, 7:6 (7:5), Podoroská (Arg.) - Siniaková (ČR) 6:2, 7:6 (7:2), Ealaová (Filip.) - Curenková (Ukr.) 2:6, 6:4, 6:4, Rusová (Niz.) - B. Fruhvirtová (ČR) 7:5, 6:3.