Marušková si finále nezastřílí, medailový sen se rozplynul

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
1. 8. 2012 14:38
Marušková ve střelbě pistolí na 25 metrů nepostoupila mezi osm nejlepších do finále.
Lenka Marušková na střelnici.
Lenka Marušková na střelnici. | Foto: Reuters

Londýn - Česká reprezentantka ve sportovní střelbě Lenka Marušková si na olympiádě v Londýně podruhé o medaile nezastřílí.

Ve své oblíbené disciplíně střelba pistolí na 25 metrů stříbrná medailistka z Atén a vítězka nedávného finále SP v Polsku skončila v kvalifikaci až na třináctém místě.

Jedné z velkých favoritek závodu chyběl bod k tomu, aby se dostala do rozstřelu o poslední postupovou příčku.

"Nemůžu říct, že to byl propadák, bylo víc lepších holek," řekla novinářům Marušková. "Měla jsem velkou smůlu. Když jsem srovnávala rány na monitoru, tak měly soupeřky vedle o pár desetinek body naskákané. Já byla přesná, ale ne natolik, aby se to přehouplo. Těsné desítky mi zamezily vstup do finále. Beru to jako smůlu."

V první části kvalifikace, zaměřené na přesnost, zaznamenala Marušková 292 bodů, což jí stačilo na průběžné osmé místo.

Ve druhé ovšem přidala pouze 290 bodů, což v součtu dělalo o devět bodů méně, než získala vítězka celé kvalifikace a nová olympijská rekordmanka Kim Jang-Mi, jež zaznamenala celkem 591 bodů.

Korejská střelkyně tak má hodně blízko k zisku olympijského zlata. Finále disciplíny je na programu dnes v 16:30.