České beachvolejbalistky úspěšné z poloviny

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
30. 7. 2012 10:33
Háječková s Klapalovou si připsaly v základní skupině první vítězství, Kolocová se Slukovou naopak prohrály
České beachvolejbalistky Háječková s Klapalovou slaví první výhru.
České beachvolejbalistky Háječková s Klapalovou slaví první výhru. | Foto: Reuters

Londýn - České plážové volejbalistky Lenka Háječková a Hana Klapalová ve svém druhém zápase základní skupiny olympijského turnaje rozdrtily mauricijský pár Rigobertová - Li Yuk Lo 21:10 a 21:11.

Alespoň částečně tak odčinily svoji úvodní prohru na turnaji, kterou jim uštědřily Němky Holtwicková se Semmlerovou.

Díky pondělnímu vítězství jsou stále ve hře o postup do play off, které si zajistí první dva týmy ve skupině a nejlepší týmy ze třetích míst.

V posledním utkání skupiny A čeká českou dvojici nejvýše nasazený pár turnaje, Brazilky Larisa s Julianou.

Kolocová se Slukovou si třetí set nevynutily

Naopak druhý český beachvolejbalový pár Kristýna Kolocová - Markéta Sluková nedokázal navázat na předchozí výhru a podle očekávání podlehl dvojnásobným olympijským vítězkám Kerri Walshové a Misty May Treanorové 14:21 a 19:21.

Kolocová se Slukovou začaly první set nadějně, ovšem vydržely pouze do jeho poloviny. Ve druhé sadě dokonce vedly před koncovkou o tři body, jenže závěr nezvládly a vlastními chybami se připravily o možnost třetího setu.