Basketbalistky opět prohrály. O koš nestačily na Kanadu

15. 6. 2012 20:00
české basketbalistky prohrály v přípravě na kvalifikaci páté ze sedmi utkání
české basketbalistky prohrály v přípravě na kvalifikaci páté ze sedmi utkání | Foto: ČTK

Bellegarde - České basketbalistky na přípravném turnaji ve Francii před kvalifikací na olympijské hry znovu prohrály.

Po čtvrteční porážce o 17 bodů s domácí Francií v pátek nestačily na dalšího účastníka olympijské kvalifikace Kanadu, které podlehly těsně 64:66, přestože v průběhu zápasu měly i dvouciferný náskok.

V přípravě tak mají bilanci dvou výher a pěti porážek.

Češky vedly už o 12 bodů

Úvod zápasu přitom vyšel Češkám podobně jako ve čtvrtek proti Francii, kdy také rychle vedly.

Dokonce se v první čtvrtině dostaly do vedení o 12 bodů, jenže pak se přes šest minut nedokázaly trefit do koše a Kanaďanky ztrátu dotáhly.

V tu chvíli zavelela střídající Zohnová, která dala devět z následujících 13 bodů a na dalším koši se podílela získaným míčem. Češky tak znovu lehce odskočily a v druhé půli náskok navýšily na 11 bodů.

Trenér Lubor Blažek v tomto utkání ale dával více prostoru méně zkušeným hráčkám a Kanaďanky toho dokázaly využít.

Kanaďanky využily slabší české sestavy

Hnány nejlepší střelkyní zápasu Smithovou dokázaly za tři minuty šňůrou 13:0 otočit skóre na 55:53.

Pak sice Češky znovu odskočily na šest bodů, ale koncovka patřila Kanadě.

Nepomohl ani příchod zkušené Vítečkové, která dvě minuty před koncem zaznamenala trojku na 64:63 pro české reprezentantky.

Jenže další koš už Češky nepřidaly, zatímco Kanada třemi trestnými hody zápas rozhodla.

Kanada - Česko 66:64 (14:21, 28:36, 48:53)

Nejvíce bodů: Smithová 19, Phillipsová a Pilypaitisová po 10 - Vítečková 12, Zohnová, Elhotová a Veselá po 11. Fauly: 16:17. Trestné hody: 15/10 - 10/9. Trojky: 4:5.