Ohromná francouzská ostuda. Basketbalisté jsou na MS po druhé prohře ze hry o postup

27. 8. 2023 18:08

Na basketbalovém mistrovství světa jsou už po dvou zápasech ze hry o medaile favorizovaní Francouzi. Obhájci bronzu, stříbrní medailisté z olympijských her a vicemistři Evropy podlehli v Jakartě Lotyšsku 86:88 a po předchozím debaklu od Kanady (65:95) mají s předstihem jistotu, že budou ve druhé fázi turnaje hrát jen o 17. místo. Lotyši mají naopak po druhé výhře jistý postup stejně jako Kanaďané, kteří rozdrtili 128:73 Libanon.

Francouzi, kteří budou příští rok hostit olympijské hry, přitom vedli nad Lotyši ještě v závěru třetí čtvrtiny o 13 bodů a do poslední části šli s desetibodovým náskokem. Definitivně jej ztratili v poslední minutě, v níž neskórovali a soupeř z trestných hodů dokonal obrat. Pokus o vítěznou trojku nevyšel Sylvainu Franciscovi. Evan Fournier byl sice s 27 body nejlepším střelcem zápasu, ale Lotyši měli vyrovnanější tým a dva dvacetibodové střelce Arturse Žagarse (22) a Rolandse Šmitse (20), kteří byli strůjci závěrečného obratu.