Liverpool vyhrál Ligový pohár, Chelsea položil na konci prodloužení Van Dijk

Aktualizováno 25. 2. 2024 23:24
Fotbalisté Liverpoolu ve finále anglického Ligového poháru ve Wembley porazili Chelsea 1:0 po prodloužení. Jediný gól dal ve 118. minutě kapitán Virgil van Dijk. Soupeř pražské Sparty v nadcházejícím osmifinále Evropské ligy ovládl soutěž podesáté v historii a potvrdil pozici nejúspěšnějšího týmu.
Virgil van Dijk a Caoimhin Kelleher slaví titul Liverpoolu v Ligovém poháru.
Virgil van Dijk a Caoimhin Kelleher slaví titul Liverpoolu v Ligovém poháru. | Foto: Reuters

Trenér Klopp má jistotu, že svou poslední sezonu v Liverpoolu zakončí s minimálně jednou trofejí. V ročníku 2022/23 jeho tým žádnou nezískal. Chelsea prohrála ve finále Ligového poháru potřetí za sebou.

V základní hrací době měly Chelsea i Liverpool spoustu šancí, ale stejně jako ve finále Ligového i Anglického poháru v roce 2022 v souboji těchto dvou týmů branka nepadla. Kromě jednoho neuznaného gólu na každé straně trefili hráči obou celků tyč, nejprve útočník "Reds" Gakpo a ve druhé půli záložník londýnského celku Gallagher.

Atraktivní duel pokračoval i v prodloužení, na střely Liverpool předčil Chelsea 24:19. Na rozdíl od finále před dvěma lety ale nedospěl zápas do penaltového rozstřelu. Ve 118. minutě si Van Dijk naskočil na Tsimikasův rohový kop a hlavičkou ke vzdálenější tyči rozhodl.

V jediném duelu anglické ligy dnes Wolverhampton porazil Sheffield 1:0.

Finále anglického fotbalového Ligového poháru ve Wembley:

Chelsea - Liverpool 0:1 po prodl. (0:0, 0:0)

Branka: 118. Van Dijk.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Wolverhampton - Sheffield United 1:0 (30. Sarabia).

20. Sheffield United 26 3 4 19 22:66 13

Poznámka: Everton přišel o 10 bodů jako trest za porušení finančních pravidel.

La Liga

Fotbalisté Realu Madrid v 26. kole španělské ligy zdolali na svém hřišti 1:0 Sevillu, svou druhou trefou v ročníku rozhodl v závěru záložník Luka Modrič. "Bílý balet" má v čele tabulky osmibodový náskok na druhou Barcelonu. Na rozdíl šesti bodů se může v pondělí přiblížit Girona, pokud si poradí v dohrávce s Vallecanem. Betis zvítězil doma 3:1 nad oslabeným Bilbaem. Druhý klub ze Sevilly se posunul na šesté místo tabulky o sedm bodů za dnešního soupeře, který je pátý.

Sevilla v posledních dvou utkáních udržela čisté konto a dlouho se proti ní nemohl prosadit ani Real. Až v 81. minutě krátce po příchodu na hřiště se trefil zpoza vápna o tyč střídající Modrič. Kapitán Sevilly Ramos tak proti svému bývalému klubu, v němž působil mezi lety 2005 až 2021, ve čtvrtém soutěžním zápase poprvé prohrál. Jeho současný tým je v tabulce na 15. příčce.

Betis do souboje týmů, které v lize neprohrály čtyřikrát po sobě, vstoupil lépe a v 38. minutě vedl 2:0 po gólech Ávily a vlastní brance Berchicheho. Vzápětí navíc dostal dvě žluté karty útočník hostů Neco Williams. Baskický celek i v oslabení krátce před pauzou zásluhou Guruzety snížil, vítězství ale domácím pojistil v 67. minutě Johnny.

Už 22 ligových zápasů čeká na vítězství Cádiz. Osmnáctý tým tabulky zachránil alespoň bod proti sedmnáctému Vigu v desáté minutě nastavení, kdy se trefil Machís.

Španělská fotbalová liga - 26. kolo:

Cádiz - Celta Vigo 2:2 (66. Juanmi, 90.+10 Machís - 11. Aspas, 58. Swedberg), Betis Sevilla - Bilbao 3:1 (13. Ávila, 38. vlastní Berchiche, 67. Johnny - 45.+7 Guruzeta), Las Palmas - Pamplona 1:1 (52. Rodríguez - 49. U. García), Real Madrid - FC Sevilla 1:0 (81. Modrič).

Bundesliga

Čeští fotbalisté Pavel Kadeřábek s Davidem Juráskem pomohli Hoffenheimu v 23. kole německé ligy k vítězství 3:2 v Dortmundu. Wolfsburg přišel v nastavení o výhru ve Frankfurtu, remízu 2:2 domácím zařídil útočník Omar Marmúš. Reprezentační záložník Václav Černý strávil podruhé za sebou celý zápas na lavičce "Vlků".

Hoffenheim dnes potvrdil, že je lepší na soupeřových hřištích, kde má s 20 body z 12 zápasů třetí nejlepší bilanci v soutěži. V Dortmundu brzy vedl díky Bebouovi, ještě do poločasu skóre otočili Malen a Schlotterbeck.

V 49. minutě doplnil Kadeřábka na hřišti střídající Jurásek, jenž nahradil Skova. Oba čeští fotbalisté tak byli u toho, když Beier dvěma zásahy v rozmezí čtyř minut znovu otočil stav a zaokrouhlil počet svých gólů v bundesligové sezoně na deset. Hoffenheim vyhrál po osmi duelech a je sedmý, Dortmundu patří čtvrté místo.

Wolfsburg v utkání dvakrát vedl. Už ve druhé minutě skóroval hlavou Lacroix, na jehož trefu odpověděl Max. V 36. minutě udeřil znovu ze vzduchu Behrens a hosté sahali po první výhře od poloviny prosince, nakonec ale ani poosmé v řadě naplno nebodovali. Na začátku jedenáctiminutového nastavení prodloužil Chandler za obranu na Marmúše a egyptský útočník s přehledem zakončil.

Frankfurt nezvítězil v šestém soutěžním utkání za sebou, stále ale drží šestou příčku v tabulce. Wolfsburg je dvanáctý.

Německá fotbalová liga - 23. kolo:

Eintracht Frankfurt - Wolfsburg 2:2 (14. Max, 90.+2 Marmúš - 2. Lacroix, 36. Behrens), Dortmund - Hoffenheim 2:3 (21. Malen, 25. Schlotterbeck - 61. a 65. Beier, 2. Bebou), Augsburg - Freiburg 2:1 (72. Uduokhai, 81. Engels - 19. Grifo z pen.).

Serie A

Fotbalisté Juventusu v 26. kole italské ligy udolali na svém hřišti 3:2 nováčka soutěže Frosinone. V páté minutě nastavení rozhodl stoper Daniele Rugani. Turínský velkoklub zvítězil po čtyřech utkáních, přesto z druhého místa nadále ztrácí devět bodů na Inter Milán, který uspěl 4:0 v Lecce. Třetí AC Milán doma remizoval 1:1 s pátým Bergamem. Český záložník Jakub Jankto odehrál úvodní hodinu při remíze Cagliari 1:1 s obhájci titulu z Neapole.

V souboji Juventus - Frosinone padly čtyři góly už v úvodním dějství. Za domácí se dvakrát trefil útočník Vlahovič, s 15 zásahy druhý nejlepší kanonýr soutěže. Srbský kanonýr otevřel skóre ve třetí minutě a v 32. minutě srovnal na 2:2 po brankách Chaddíry a Brescianiniho.

V úplném závěru prodloužil Vlahovič centr po rohovém kopu a Rugani na zadní tyči rozhodl. "Stará dáma" porazila Frosinone i potřetí v sezoně, kromě prvního ligového duelu (2:1) zvládla v lednu také čtvrtfinále Italského poháru (4:0). Kouč Massimiliano Allegri pokořil hranici tisíce získaných bodů v Serii A, což se mu povedlo jako prvnímu trenérovi v historii.

Inter navázal na úterní triumf 1:0 v úvodním osmifinále Ligy mistrů proti Atléticu Madrid a zvítězil v desátém soutěžním utkání v řadě. Skóre otevřel po čtvrthodině střelou v pádu kapitán Martínez. V 54. minutě zvýšil Frattesi a stejný hráč záhy připravil Martínezovi 22. branku v ročníku. Argentinský mistr světa pokořil jako třetí cizinec hranici sta ligových branek za Inter a potřetí za sebou dal v sezoně Serie A více než 20 gólů. Na 4:0 upravil De Vrij.

AC Milán, který je soupeřem pražské Slavie v osmifinále Evropské ligy, vedl od třetí minuty po Leaově technickém obstřelu na zadní tyč. Krátce před poločasovou přestávkou srovnal z penalty Koopmeiners. Bergamo v lize nevyhrálo po pěti zápasech, AC nezdolalo dnešního soupeře potřetí za sebou.

Neapol remizovala 1:1 i ve druhém soutěžním utkání pod vedením kouče Calzony, stejným výsledkem skončilo i úvodní osmifinále Ligy mistrů proti Barceloně. Obhájce titulu poslal do vedení v 65. minutě hlavou nigerijský kanonýr Osimhen, v šesté minutě nastavení ale srovnal po dlouhém nákopu za obranu Luvumbo. Neapol nevyhrála v lize potřetí za sebou a je devátá, předposlední Cagliari čeká na tříbodový zisk dokonce šest duelů.

Italská fotbalová liga - 26. kolo:

Juventus Turín - Frosinone 3:2 (3. a 32. Vlahovič, 90.+5 Rugani - 14. Chaddíra, 27. Brescianini), Cagliari - Neapol 1:1 (90.+6 Luvumbo - 65. Osimhen), Lecce - Inter Milán 0:4 (15. a 56. Martínez, 54. Frattesi, 68. De Vrij), AC Milán - Bergamo 1:1 (3. Leao - 42. Koopmeiners z pen.).

1. Inter Milán 25 21 3 1 63:12 66
2. Juventus Turín 26 17 6 3 41:19 57
3. AC Milán 26 16 5 5 50:32 53
4. Boloňa 26 13 9 4 39:23 48
5. Bergamo 25 14 4 7 47:24 46
6. AS Řím 25 12 5 8 45:30 41
7. Lazio Řím 25 12 4 9 31:26 40
8. Fiorentina 25 11 5 9 37:29 38