reklama

Limberský: Ronalda chci rozhazovat hlavně fotbalově

David Limberský začínal Euro na lavičce, poté se však stal pevnou součástí základní sestavy David Limberský začínal Euro na lavičce, poté se však stal pevnou součástí základní sestavy Foto: Eduard Erben

Vratislav - O zadákovi fotbalové reprezentace Davidu Limberském se ví, že protihráčům dovede zápas i svými řečmi znepříjemnit a pro ostré slovo na hřišti nikdy nejde daleko.

Plzeňský obránce v případě nutnosti "nezaváhá" ani ve čtvrtek, kdy se ve čtvrtfinále evropského šampionátu postaví proti Portugalsku v čele s Cristianem Ronaldem. Z hvězdného soka, který letos zazářil 46 vstřelenými ligovými góly v Realu Madrid, si prý nic dělat nebude.

"Mohl by se nechat vyprovokovat. Když se mu nedaří a třeba nedostává potřebné přihrávky, nechá se otrávit. Snad mu to otrávíme i my," řekl Limberský po pondělní přípravě národního týmu ve Vratislavi.

"Ronaldo se na druhou stranu bude hodně soustředit, jen tak něco ho nerozhodí. A mým úkolem ho ani není rozhazovat slovně, ale pokud možno fotbalově," uvedl levý obránce.

Na nadávání jsem zvyklý

Limberský možná před zápasem využije plzeňského spoluhráče Pavla Horvátha, který se při svém působení ve Sportingu Lisabon s Ronaldem - tehdy teprve nadějným juniorem - potkal v jednom týmu. "Asi mi nějaká slovíčka pošle, abych Ronalda třeba trochu popíchl. Klidně to na něj vytáhnu, mně taky protihráči občas nadávají. Tak proč bych to nedělal já."

Na šampionátu se už ve druhém utkání stačil poškorpit s řeckým útočníkem Dimitrisem Salpingidisem. Tomu se prý nelíbila až příliš těsná Limberského obrana. "Křičel po mně něco anglicky, padala tam různá slova a docela jsem se u toho bavil. Já mu něco odpověděl, takže to byla vyrovnaná slovní bitva," popisoval Limberský s úsměvem.

Na osobní konfrontaci s Ronaldem se hodně těší, byť slavný Portugalec spíše hraje na levém kraji portugalské sestavy a bude se pouštět do soubojů s dalším českým bekem Theodorem Gebre Selassiem. "Jsem na Ronalda zvědavý. Je strašně rychlý, sebrat mu čistě balon je skoro nemožné. Ale každý se dá uhlídat, snad se to povede i nám," přál si Limberský.

Messi je lepší

Loni na podzim se s Plzní postavil proti Barceloně a fenomenálnímu Lionelu Messimu, kterého považuje za lepšího hráče než Ronalda. "Messi je ve všem lepší, nepatří na tuto planetu. Je úplně jinde než všichni ostatní," prohlásil Limberský, který má ale respekt i k Ronaldovi.

Pokud by se mu proti němu dařilo, dostal by speciální pochvalu od přítelkyně. "Ona Ronalda trochu žere. Řekla mi, že správný fotbalista budu až ve chvíli, kdy uhlídám právě jeho (Ronalda). Snad budu mít tu možnost," smál se Limberský.

Počítá ale spíš s tím, že při zápase s Portugalskem bude narážet na další ofenzivní portugalské eso Naniho z Manchesteru United. "To je v bleděmodrém jako Ronaldo, podobná 'motorka'. Nani je možná ještě lepší v soubojích jeden na jednoho, v zakončení zase vede Ronaldo. Každopádně zabrzdit jejich ofenzivní sílu pro nás bude klíč k úspěchu," uvedl Limberský.

ČTK - 19. 6. 2012 7:15

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama