Fotbalisté Interu získali díky výhře v milánském derby jubilejní 20. titul

22. 4. 2024 23:24

Fotbalisté Interu Milán porazili v dohrávce 33. kola 2:1 městského rivala AC a získali jubilejní 20. italský titul. Pět kol před koncem ligy mají svěřenci trenéra Simone Inzaghiho v čele tabulky nedostižný náskok 17 bodů právě před svým dnešním soupeřem.

"Nerazzurri" nasměroval za titulem v 18. minutě hlavičkou po rohu Francesco Acerbi, čtyři minuty po přestávce zvýšil střelou k tyči Marcus Thuram. V 80. minutě snížil dorážkou hlavičkou zblízka Fikayo Tomori, ale zbytek zápasu už Inter ubránil. V závěru byli po rozmíškách vyloučeni dva hráči AC Milán a jeden hráč vítězného týmu.

Inter tak získal jako první klub po držiteli rekordních 36 titulů Juventusu druhou hvězdičku ke znaku udělovanou za každých deset triumfů. Na druhém místě historické tabulky se osamostatnili od AC Milán, jenž své devatenácté "scudetto" vybojoval před dvěma lety.

Italská fotbalová liga - 33. kolo:

AS Řím - Boloňa 1:3 (56. Azmún - 14. Azzúzí, 45. Zirkzee, 65. Saelemaekers), AC Milán - Inter Milán 1:2 (80. Tomori - 18. Acerbi, 49. Thuram).

1. Inter Milán 33 27 5 1 79:18 86
2. AC Milán 33 21 6 6 64:39 69
3. Juventus Turín 33 18 10 5 47:26 64
4. Boloňa 33 17 11 5 48:26 62
5. AS Řím 32 16 7 9 57:38 55
6. Bergamo 32 16 6 10 59:37 54
7. Lazio Řím 33 16 4 13 42:35 52
8. Neapol 33 13 10 10 50:41 49