Španělé v generálce na ME těsně porazili Čínu

4. 6. 2012 9:05
Španělsko v generálce na evropský šampionár porazilo Činu těsně 1:0. O jediný gól se postaral David Silva.
Španělská radost po vstřeleném gólu
Španělská radost po vstřeleném gólu | Foto: Reuters

Sevilla - Fotbalistům Španělska se generálka na evropský šampionát nakonec vydařila. V posledním přípravném zápase ale porazili Čínu jen 1:0. O výhře úřadujících mistrů světa i Evropy rozhodl v neděli v Seville až šest minut před koncem David Silva po přihrávce střídajícího záložníka Andrése Iniesty.

První poločas patřil čínským hráčům, kteří těžili zejména z nepřesné hry domácích. "Takticky jsme odehráli dobrý zápas, soupeř byl ale někde jinde. Kdybychom hráli proti komukoliv jinému, tak jsme neprohráli," prohlásil španělský trenér čínského týmu José Antonio Camacho.

Domácí ožili až po přestávce zejména díky příchodu Iniesty. Právě barcelonský záložník připravil jediný gól zápasu, když před prázdnou brankou našel Silvu. "Všechnu práci udělal Andrés, já už jenom doklepnul," řekl Silva.

Španělsko nastoupilo poprvé v kompletním složení, v předchozích přípravných zápasech se kvůli finále Španělského poháru musel trenér Vicente del Bosque obejít bez devíti hráčů Barcelony a Bilbaa.