Fišerová získala na domácím Světovém poháru v Praze v kayakcrossu stříbro

11. 6. 2023 14:07
Tereza Fišerová na Světovém poháru vodních slalomářů v Praze po loňském zlatu skončila v kayakcrossu druhá. V napínavém souboji o vítězství dojela za Britkou Kimberley Woodsovou. Druhá pozice patří Fišerové i v průběžném pořadí nové olympijské disciplíny, vede dnes třetí Italka Stefanie Hornová.
Tereza Fišerová
Tereza Fišerová | Foto: Barbora Reichová

Fišerové se dařily starty. V prvním kole ještě rozhodovala až v poslední protivodné brance, ale ve čtvrtfinále a semifinále vedla od začátku do cíle. Ve finále nebyla daleko od vítězství, ale závěrečné metry patřily Woodsové.

"Bojovala jsem až do poslední chvíle. Až po válečku mi bylo jasné, že Kim je tam, tak jsem se jen ohlídla, viděla jsem, že dojedu na druhé pozici. Myslím, že po tom dlouhém programu je to skvělý výsledek," řekla Fišerová novinářům. Druhá česká reprezentantka ve vyřazovacích jízdách Amálie Hilgertová vypadla ve čtvrtfinále.

Závod mužů ovládl v Troji Švýcar Dimitri Marx. Domácí kajakář Vít Přindiš, jenž v pátek vybojoval druhou příčku v individuálním závodu za Jiřím Prskavcem, prohrál těsný souboj o semifinále. Až cílová fotografie rozhodla o tom, že postupové druhé místo ve čtvrtfinále obsadil na jeho úkor Němec Noah Regge. Využil výhodnější vlny. "Cítil jsem, že mě předjel. Líp mu to klouzlo a v cíli jsem cítil, že je kousíček přede mnou. To byla škoda," litoval Přindiš.

V kayakcrossu se hlavně nechtěl zranit. Při soubojích na trati sice újmu neutrpěl, ale nějaké šrámy mu dnešní den přinesl. Po kvalifikaci úplně nezvládl vyndavání lodi na břeh. "Když jsem si ji házel na rameno, tak jsem šlápl nohou do vody, takže jsem letěl na záda s lodí do vody a odřel jsem si nohu.Takže mám naražený zadek a odřenou nohu," pousmál se.

Hned v prvním vyřazovacím kole vypadl Jakub Krejčí, který z kvalifikace postupoval jako šestý. Chyboval na třetí brance, a i když se pak protlačil na postupové druhé místo, rozhodčí mu průjezd neuznali a poslali ho na čtvrtou příčku.

SP ve vodním slalomu v Praze - kayakcross:

Muži: 1. Marx, 2. Rohrer (oba Švýc.), 3. Castryck (Fr.), …Přindiš vyřazen ve čtvrtfinále, Krejčí vyřazen v rozjížďce, Tunka (všichni ČR) vyřazen v kvalifikaci. Pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Aigner (Něm.) 85, 2. Rohrer 80, 3. Renia (Fr.) 69, …17. Přindiš 19, 28. Krejčí 8, 39. Tunka 6, 71. Hradilek 2. Ženy: 1. Woodsová (Brit.), 2. Fišerová, 3. Hornová (It.), …Hilgertová vyřazena ve čtvrtfinále, Vojtová, Kneblová (všechny ČR) vyřazeny v kvalifikaci. Pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Hornová 110, 2. Fišerová 72, 3. Woodsová 64, …9. Vojtová 44, 13. Hilgertová 32, 36. Kneblová 6.