Jislová s Marečkem byli na SP v Oslu devátí, Christiansen zajistil výhru Norsku

3. 3. 2024 14:04
Jessica Jislová a Jonáš Mareček skončili devátí v závodu smíšených dvojic na Světovém poháru v Oslu. V nejmladší disciplíně, která se českým biatlonistům moc nedaří, dosáhli pro ně nejlepšího umístění v této sezoně. Ve strhujícím finiši zajistil domácímu Norsku vítězství i malý křišťálový glóbus Vetle Sjastad Christiansen, jeho partnerkou byla Juni Arnekleivová.
Jessica Jislová
Jessica Jislová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Biatlonisté absolvovali na Holmenkollenu čtvrtý a poslední mix dvojic v sezoně a závod měl opět jiné vítěze. Ve Světovém poháru triumfovaly Švédsko a Německo, na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě Francie. Již po pěti z šesti pohárových závodů v součtu se závodem čtveřic je jasné, že malý glóbus získalo Norsko.

O lepší výsledek Čechy připravil Mareček, jenž musel po stojce na trestné kolo. "Rány byly úplně všude, střelba byla špatná," komentoval Mareček nepovedenou položku pro Českou televizi. Christiansen v posledních metrech na cílové čáře udolal Švéda Sebastiana Samuelssona, bronz získalo Finsko.

Ve 14:45 odstartují smíšené štafety, české kvarteto pojede ve složení Tereza Voborníková, Markéta Davidová, Michal Krčmář a Tomáš Mikyska.

SP v biatlonu v Oslu:

Smíšené dvojice: 1. Arnekleivová, Christiansen (Nor.) 38:43,6 (1 tr. okruh + 8 dobíjení), 2. Magnussonová, Samuelsson (Švéd.) -0,1 (0+7), 3. Minkkinenová, Invenius (Fin.) -31,3 (0+6), 4. Häckiová-Grossová, Hartweg (Švýc.) -44,5 (2+8), 5. Jeanmonnotová, Jacquelin (Fr.) -1:11,8 (1+11), 6. Grotianová, Strelow (Něm.) -1:19,9 (2+8), …9. Jislová, Mareček (ČR) -1:56,7 (1+9).

14:45 smíšená štafeta.