Aktualizováno 13. 5. 2024 7:59
Český hokejový útočník David Pastrňák dal ve čtvrtém utkání série druhého kola play off NHL proti Floridě svůj první gól. Boston v domácím zápase vedl 2:0, náskok ale neudržel a prohrál 2:3. Bruins tak dělí jediný duel od vyřazení. Vancouver vyhrál v Edmontonu 4:3 a v sérii se ujal vedení 2:1
Gól Davida Pastrňáka v zápase Boston - Florida | Video: NHL

Boston do čtvrtého zápasu semifinále Východní konference vstoupil výborně a po úvodní dvacetiminutovce vedl 2:0.

V deváté minutě otevřel skóre svým prvním gólem v sérii Pastrňák, který si v přesilové hře našel místo v pravém kruhu pro vhazování a střelou z první po třech zápasech ukončil čekání na gól.

V 16. minutě bylo v Bostonu ještě veseleji. Brandon Carlo vystihl rozehrávku soupeře a jeho nahození od modré čáry skončilo až za Sergejem Bobrovským.

Od té chvíle ale ruský gólman svou branku zavřel. Pochytal všech 13 zbylých střel a výrazně pomohl hostům k obratu ve skóre.

Ve druhé třetině z velkého tlaku Panthers vytěžil kontaktní gól Anton Lundell a v úvodních osmi minutách druhé dvacetiminutovky se o otočku postarali San Bennett a Aleksander Barkov.

Florida v sérii vede 3:1 a v domácím pátém zápase má možnost potvrdit svůj druhý postup přes Bruins v posledních dvou sezonách.

Vancouver v Edmontonu uspěl hlavně díky Brocku Boeserovi a Eliasi Lindholmovi. Oba útočníci se v zápase postarali o dvě branky a v sérii poslali Canucks do vedení 2:1.

Dvaačtyřiceti zákroky se blýskl gólman Canucks Arturs Šilovs. Connor McDavid poprvé v aktuálním play off nebodoval.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 4. zápas:

Boston - Florida 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)

Branky: 9. Pastrňák, 16. Carlo - 35. Lundell, 44. Bennett, 48. Barkov. Střely na branku: 18:41. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Barkov (Florida), 2. Swayman (Boston), 3. Bobrovskij (Florida). Stav série 1:3.

Západní konference - 3. zápas:

Edmonton - Vancouver 3:4 (1:3, 1:1, 1:0)

Branky: 6. Ekholm, 24. Draisaitl, 59. Bouchard - 9. a 38. E. Lindholm, 14. a 19. Boeser. Střely na branku: 45:18. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. Šilovs (oba Vancouver), 3. Draisaitl (Edmonton). Stav série 1:2.