Veteránka, přesný stroj i kometa. Projděte si, s kým se utká Karolína Plíšková na Turnaji mistryň

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
1. 9. 2017 15:27
Karolína Plíšková už ví, s kým se utká ve skupině Turnaje mistryň v Singapuru. Projděte si, jakou měly ona i její soupeřky sezonu, jak si stojí ve světovém žebříčku a jaká je jejich bilance s českou jedničkou.

Karolína Plíšková

Karolína Plíšková na US Open 2017
Karolína Plíšková na US Open 2017 | Foto: Reuters

Žebříček: 3.

Věk: 25

Země: Česká republika

Počet titulů v kariéře: 9

Prize money v kariéře: 9,9 mil. dolarů

Letošní rok: Češka prožila zatím životní sezonu, kterou zahájila ve velkém stylu vítězstvím v Brisbane a o měsíc později v Dauhá. Vítězný grandslam se jí sice získat nepodařilo, ale na osm týdnů se stala světovou jedničkou. Případný triumf v Singapuru by mohl úspěšný rok ještě vyšperkovat. 

Silné stránky: Je to královna přes esa. Nejde tolik o razanci podání, ale spíš o umístění, v kterém je rodačka z Loun nepřekonatelná. Statistiky es na WTA vede s číslem 438. Samozřejmě je známá i svou agresivitou a silný forhendem, servisem ovšem dominuje.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chorvatské volby do parlamentu skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

Hlasování v sobotních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize mezi voliči opouštějícími volební místnosti zvítězilo vládní Chorvatské demokratické společenství (HDZ), které by mělo získat 61 z celkových 151 křesel. Opoziční Sociálnědemokratické straně (SDP) a jejím menším spojencům by mělo připadnout 44 křesel, napsala agentura Reuters.

Na třetím místě podle průzkumu skončilo euroskeptické Vlastenecké hnutí (DP), které by v parlamentu mělo získat 16 zástupců.

Mnoho analytiků se podle Reuters domnívá, že koalici budou nakonec muset sestavovat obě nejsilnější strany, protože vytvořit stabilní vládu s menšími partnery jako DP by bylo obtížné. Vůdci obou velkých stran ale doposud možnost velké koalice odmítali.

Další zprávy