Poslední deník her: Jsme věštci. Češi fakt slaví rekord

Martin Jůzek
1. 3. 2010 13:35
Na obrazovce máte poslední deník z dílny Aktuálně.cz

Olympiáda byla skvělá, protože sport je krásný. Padaly rekordy, závodníci dělali i nemožné, aby se dostali na vrchol.

Nemluvme ovšem jen o těch nejlepších - spousta olympioniků přijela do Vancouveru opravdu jen kvůli tomu, aby se Her zúčastnili a zažili ten pocit být u toho. Někdo může Afričany a spol. považovat za výletníky, někdo za exoty. Ale kdo se někdy sportu opravdu věnoval a nesledoval ho jen v televizi, ví, proč je klání pod pěti kruhy tak výjimečné.

Čeští fanoušci i sportovci mají také důvod k radosti: vždyť se dočkali šesti medailí, což bylo více, než předpovídali mnozí odborníci i naši čtenáři. A hlavně: To je nejvíce v historii! Dovolte mi proto trochu si "přihřát polívčičku", medaile dopadly přesně podle předpovědi Aktuálně.cz. Kterou jsme publikovali na začátku prosince 2009.

Více ZDE: Sečetli jsme: Z Vancouveru přivezou Češi šest medailí

Kanada podle vlastních pravidel nevyhrála medailové pořadí států. Jak to? Někde (v Evropě) přepočítávají medaile podle počtu zlatých medailí, někde (v zámoří) podle absolutního součtu cenných kovů.

Rusko neuspělo ani v hokeji
Rusko neuspělo ani v hokeji | Foto: Reuters

Paradoxně tedy: U nás je vítězem země s javorovým listem na vlajce, za oceánem ale triumfovali Američané s rekordními 37 medailemi. Kdybychom se řídili tímto opačným pravidlem, skončila by česká výprava na třináctém a ne na čtrnáctém místě.

Mizerně naopak dopadli Rusové, kteří budou hostitelem příští zimní olympiády v Soči. Už teď ale mají recept na úspěšný návrat. "Víme, jak to udělat. Musíme si olympiádu užívat," řekl Dmitrij Šemyšenko, šéf organizačního výboru v Soči.

Na sportovní výsluní má tuto velmoc dostat podobný program, jaký se povedlo připravit Kanadě. Chtějí dát peníze na nejrůznější vývoj a chtějí vylepšit přípravu sportovců. Jenže pokud na to opravdu v Moskvě přistoupí, může z toho být pořádná šlamastyka.

Pamatujete, jak všechny válcoval Sovětský svaz? Vděčil za to dopingu, dopingu a ještě jednou dopingu.

Na obrazovce za několik vteřin dočtete poslední olympijský deník z "dílny" Aktuálně.cz. Za minulé dvě měsíce jsme pro vás připravili celkem dvaačtyřicet článků. Díky vaší neutuchající přízni jsme stále a stále psali o zajímavostech z Vancouveru.

Který deník vás nejvíce zaujal? Jmenoval se Smutná pieta. Mrtvý byl prý exot, který si přečetlo skoro třicet tisíc lidí.

Pomyslné druhé místo drží ještě předolympijský text, v němž jsme si všimli norských diskusí o tom, že Bauer dopuje.

Pomyslná třetí příčka patřila škodolibosti sportovců a faux pas.

Jestliže vás deník bavil, můžete "pokračovat" s jinými autory v deníku volebním.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy