Petr Fousek

Petr Fousek

Bývalý generální sekretář ČMFS (umístění v žebříčku Top 50 zde), odvržený košťálovským vedením, patrně počítal s tím, že se s nástupem Ivana Haška vrátí do své někdejší pozice, nicméně nestalo se.

Hašek ho pak odškodnil tím, že mu svěřil kandidaturu na pořádání ME hráčů do 21 let. Pro rok 2013 se to nepodařilo, repete, už pod taktovkou Miroslava Pelty, úspěšné bylo.

Fousek, který před lety dělal na půdě FIFA a UEFA velkou kariéru přes futsal, pak stojí i za myšlenkou pořádat MS v této disciplině taktéž na českém území. Kandidatura ale v souboji s Kolumbií úspěšná nebyla a není zatím jisté, zda ji FAČR zopakuje.

Fousek je každopádně šéfem organizačního výboru výboru pro Euro jedenadvacetiletých v roce 2015.

Ovládá několik světových jazyků, udržuje vynikající vztahovou platformu na úrovni FIFA a UEFA a čeká na příležitost k velkému comebacku.

Předseda FAČR bude jednat s koučem reprezentace Šilhavým o prodloužení smlouvy

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR chce, aby u reprezentace nadále pokračoval kouč Jaroslav Šilhavý. Předseda FAČR Petr Fousek byl pověřen jednáním s trenérem národního týmu o prodloužení smlouvy, která mu vyprší na konci července.

Po dohodě u reprezentace naopak k 30. dubnu skončí manažer Libor Sionko, jeho nástupce zatím není znám. Výbor o tom informoval na tiskové konferenci po dnešním zasedání.

Šilhavého budoucnost u národního týmu byla nejistá poté, co reprezentanti v březnu v semifinále play off o mistrovství světa prohráli ve Švédsku 0:1 po prodloužení a nepostoupili do šampionát do Kataru. Šedesátiletý trenér přesto nakonec dostal od výkonného výboru dál důvěru, byť se spekulovalo o jménech jeho možných nástupců.

Fousek věří, že jednání s Šilhavým bude dotaženo do konce dubna. Jeho představou je, aby kouč dostal smlouvu na příští kvalifikační cyklus o mistrovství Evropy 2024 s případnou opcí pro závěrečný turnaj v Německu.

"Dnešní rozhodnutí bylo opřeno o vyhodnocení celého období, o nějaké posouzení, které už trenér Šilhavý dvakrát prezentoval. Rozhodnutí se opírá i o výsledky mých dosavadních jednání s trenérem Šilhavým," řekl novinářům Fousek.

"Myslím, že trenér si důvěru zasloužil svou prací a tím, že výkonný výbor nějakým způsobem vnímal určitý rozměr stability. Pochopitelně jsou tu i faktory, že jsme neuspěli v baráži a kvalifikační skupině o MS. Výkonný výbor to vyhodnotil takto v součtu všech těch parametrů, těch kladů i záporů," doplnil Fousek.

Šilhavý věří, že se s Fouskem na novém kontraktu dohodnou. Rád by dvouletou smlouvu, což zhruba odpovídá příštímu kvalifikačnímu cyklu.

"Jsem pyšný, že zastávám takový post a nechci z toho utíkat. Pokud se nic nestane a domluvíme se na smlouvě, budu rád, že pokračuju v trénování národního týmu," řekl novinářům Šilhavý, který bezprostředně po březnovém vyřazení v play off uvedl, že o jeho budoucnosti u mužstva rozhodnou jednání s FAČR.

Zdroj: ČTK
Pokračovat