Bezkonkurenční Ledecká. Česká hrdinka si ve Švýcarsku dojela pro třetí křišťálový glóbus v řadě

10. 3. 2018 14:47
Ester Ledecká vyhrála závod paralelního obřího slalomu ve švýcarském Scuolu a získala velký křišťálový glóbus za celkový triumf ve Světovém poháru.
Ester Ledecká.
Ester Ledecká. | Foto: Reuters

Scuol - Snowboardistka Ester Ledecká získala potřetí v řadě velký křišťálový glóbus za celkový triumf ve Světovém poháru v paralelních disciplínách. Olympijská vítězka svoji nadvládu potvrdila dnešním triumfem ve švýcarském Scuolu v paralelním obřím slalomu, který vyhrála pošesté v sezoně. V seriálu SP si připsala už patnácté vítězství.

"Paráda!" radovala se Ledecká ze zisku glóbu v nahrávce pro média ze Švýcarska a dodala: "Před závodem jsem to neřešila. Jako každý závod jsem se soustředila od brány k bráně, od jízdy k jízdě a snažila se podat co nejlepší výkon."

Od minulé soboty je dvaadvacetiletá Ledecká i držitelkou malého glóbu za hodnocení paralelního obřího slalomu, který získala podruhé v kariéře.

Ledecká skončila ve Scuolu druhá v kvalifikaci za Rakušankou Inou Meschikovou a v osmifinále porazila Slovinku Glorii Kotnikovou. Ve čtvrtfinále si poradila s domácí Julií Zoggovou a Rakušanku Claudii Rieglerovou zdolala v semifinále.

Ve finále byla soupeřkou české hvězdy Ruska Aljona Zavarzinová a vyrovnaný boj vyhrála Ledecká o pouhé dvě setiny sekundy. "Všechny jízdy byly dost vyrovnaný, holky jezdily fantasticky, takže mě tohle vítězství stálo hodně sil. Ale tak to je vždycky. Vždycky musím hrozně bojovat," řekla Ledecká.

Z patnácti výher z dvaačtyřiceti startů ve Světovém poháru má Ledecká třináct z paralelního obřího slalomu, dvakrát vyhrála paralelní slalom.

Ze Švýcarska se Ledecká ještě dnes večer přesune do švédského Aare, kde bude příští týden startovat ve finále Světového poháru v alpském lyžování. Pojede sjezd a poprvé od senzačního triumfu na olympiádě i super-G.

SP ve snowboardingu ve Scuolu (Švýcarsko) - paralelní obří slalom:

Muži: 1. Mastnak (Slovin.), 2. Kwiatkowski (Pol.), 3. Galmarini (Švýc.), …v kvalifikaci 42. Brůžek (ČR).

Konečné pořadí obřího slalomu (po 9 závodech): 1. Galmarini 5530, 2. Coratti (It.) 3408,3, 3. Karl (Rak.) 2940, …48. Brůžek 126,7.

Průběžné pořadí SP (po 11 závodech): 1. Galmarini 6250, 2. Coratti 4253,3, 3. Fischnaller (It.) 4066, …55. Brůžek 126,7.

Ženy: 1. Ledecká (ČR), 2. Zavarzinová (Rus.), 3. Jennyová (Švýc.).

Konečné pořadí obřího slalomu (po 9 závodech): 1. Ledecká 7250, 2. Jörgová (Něm.) 4320, 3. Dujmovitsová (Rak.) 4210.

Průběžné pořadí SP (po 11 závodech): 1. Ledecká 7540, 2. Hofmeisterová (Něm.) 5130, 3. Jörgová 5010.