Válečný veterán, matka dvojčat i obojživelníci. To jsou čeští paralympici

Zdeněk Krupička
Na paralympiádu Česko vysílá šest lyžařů a celkem 21 reprezentantů. Jedinou ženou je zrakově handicapovaná Anna Pešková, která bude závodit se svou trasérkou Michaelou Hubačovou.
Pešková má doma už dvě paralympijské medaile. V Turíně (2006) získala stříbro v závodě super G, kde jí dělal traséra otec, a o čtyři roky později ve Vancouveru získala s Michaelou Hubačovou bronz ve stejné disciplíně. Nyní je na plný úvazek matkou. V květnu 2016 se jí totiž narodila dvojčata, i tak se ale dokázala kvalifikovat na paralympijské hry, i když návrat na sníh neplánovala.
Dalším českým sjezdařem je Patrik Hetmer, zrakově handicapovaný alpský lyžař. Ten na hry jede s trasérem Miroslavem Máčalou.
Hetmer se závodnímu lyžování se začal věnovat až ve třiceti letech - mezi jeho největší úspěchy patří třetí místo v obřím slalomu na MS v Kanadě 2015, bronzové místo v obřím slalomu na SP v Tarvisiu 2016 a vítězství ve finále EP v Obersaxenu 2016.
Foto: Archiv Zdeňka Krupičky
Sport Sport
8. 3. 2018 7:10
Podívejte se, kteří sportovci budou reprezentovat Česko na paralympiádě v Pchjongčchangu.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy