Washington prohrál v NBA popáté za sebou, nedařilo se ani Satoranskému

3. 11. 2018 8:58
Tomáš Satoranský strávil na palubovce 14 minut a proměnil jedinou ze čtyř střel z pole. K dvěma bodům přidal dva doskoky a šest asistencí.
Washington na Oklahomu nestačil a je poslední.
Washington na Oklahomu nestačil a je poslední. | Foto: Reuters

Washington - Basketbalisté Washingtonu prohráli v NBA popáté za sebou a dělí se o post nejhoršího týmu ligy. Wizards při premiéře pivota Dwighta Howarda podlehli doma Oklahomě 111:134 a mají bilanci jedné výhry a sedmi porážek.

Více finálních přihrávek měl v domácím týmu na kontě jen kapitán John Wall, k devíti asistencím připojil 19 bodů. Bradley Beal se dostal na 27 bodů, oba hvězdní hráči ale také v součtu přišli dvanáctkrát o míč.

Wizards přitom nezačali špatně a v průběhu první části vedli až o deset bodů. Hlavní zásluhu na tom měl právě debutant Howard, který v tomto úseku hry nastřílel 13 ze svých 20 bodů. Jenže ve druhé čtvrtině přišel obrat, hosté výběr kouče Scotta Brookse přestříleli 44:20 a položili základ čtvrtého triumfu v řadě. V poločase navíc 79 body vyrovnali klubový rekord.

Washington nejvíc ztrácí v obraně, podle počtu obdržených bodů je nejhorší v lize. Drhne i doskok, v pátečním utkání byl jedničkou Wizards v této činnosti náhradní rozehrávač Austin Rivers. Po přestávce už nespokojení fanoušci na hráče v Capital One Areně dokonce bučeli.

Ve vítězném mužstvu nastřílel Russell Westbrook 23 bodů a přidal 12 asistencí, Jerami Grant pomohl 22 body. "Proměňovali nájezd za nájezdem, měli otevřené střely zpoza trojky. Mohli si dělat, co chtěli," prohlásil Wall.

Zatímco klub z hlavního města USA nevstoupil do sezony dobře, jediný kanadský celek v lize naopak zažívá nejlepší začátek v historii. Toronto v pátek zvítězilo nad Phoenixem 107:98 a k jediné porážce přidalo osmou výhru.

Tým Suns hosté definitivně zlomili sérií 14:2 v poslední dvanáctiminutovce. Kawhi Leonard se postaral o 19 bodů, litevský pivot Jonas Valančiunas jich dal 16.

Na 9-1 si vylepšili bilanci šampioni z Golden State, kteří zdolali Minnesotu 116:99. Hlavní zásluhu na tom měl autor 33 bodů a 13 doskoků Kevin Durant.

Teprve druhé vítězství naproti tomu vybojoval Houston, nejlepší tým základní části v minulém ročníku. Bez Jamese Hardena dovedl Rockets k výhře 119:111 na palubovce Brooklynu Chris Paul s 32 body a 11 asistencemi. Náhradník Carmelo Anthony přidal 28 bodů.