Vítková zajela 13. místem nejlepší český výsledek

13. 1. 2012 16:00
1. Zajcevová, 2. Bergerová, 3. Neunerová
Olga Zajcevová
Olga Zajcevová | Foto: Reuters

Nové Město na Moravě - Veronika Vítková zajela v pátečním sprintu na 7,5 kilometru dosavadní nejlepší výsledek pro české biatlonisty na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě.

Dosud nejlepší výsledek zajel 14. místem Jaroslav Soukup ve čtvrtečním vytrvalostním závodě.

Vítková skončila na 13. místě, když ve sněhové vánici udělala tři chyby vestoje. Přesto zajela svůj nejlepší výsledek v sezoně, když o šest příček vylepšila dosavadní maximum, kterým bylo 19. místo ve stíhacím závodě v rakouském Hochfilzenu.

Česká biatlonistka zaostala o minutu a 36 vteřin za vítěznou Olgou Zajcevovou z Ruska, která jako jediná ze všech závodnic na střelnici nechybovala. Zajcevová tak navázala na předchozí dvě výhry z Hochfilzenu.

Čest českých biatlonistů v Novém Městě zachránil Soukup
Šlesingr: Moje střelba, to byla parodie na biatlon
Björndalen: Chci, aby si mě pamatovali jako biatlonistu
První vítězkou SP v Novém Městě se stala Mäkäräinenová

Se ztrátou 25,5 vteřiny skončila na druhém místě Norka Tora Bergerová, třetí skončila vedoucí žena průběžného pořadí Magdalena Neunerová z Německa, která na Zajcevovou ztratila 34,5 sekundy.

Opět se naopak nedařilo ostatním Češkám, kromě Vítkové totiž žádná z nich nedojela do bodovaného místa. Gabriela Soukalová skončila na 43. příčce a na bodovanou 40. pozici ztratila šest vteřin. Postoupila alespoň do nedělního stíhacího závodu.

Lea Johanidesová doběhla na 72. místě a Barbora Tomešová o pěst míst za ní. Pro ně závody v Novém městě skončily.

V sobotu od 14:30 pokračuje Světový pohár sprintem mužů na 10 kilometrů.

1. Zajcevová (Rus.) 23:08,1 (0 tr. okruhů), 2. Bergerová (Nor.) -25,5 (2), 3. Neunerová (Něm.) -34,5 (3), 4. Brunetová (Fr.) -40,8 (1), 5. Viluchinová -1:00,9 (2), 6. Glasyrinová (obě Rus.) -1:08,6 (1), 7. Novakowská-Ziemniaková (Pol.) -1:12,0 (1), 8. Dubaresovová (Běl.) -1:22,1 (1), 9. Ekholmová (Švéd.) -1:22,3 (2), 10. Domračevová (Běl.) -1:27,6 (5), ...13. Vítková -1:36,2 (3), 43. Soukalová -3:07,4 (4), 72. Johanidesová -4:39,8 (2), 77. Tomešová -5:07,4 (5).